Kako ne bi bil, saj so ga pripravili učenci GŠ Domžale, oddelka Brdo. Sicer sta nam Ela in Žana v uvodu koncerta z navdušenjem spregovorili o prihodu novih moči na oddelek GŠ Domžale na Brdu, in sicer Maše Leskovar, ki uči klavir in Alojza Kompana, ki uči trobila ter o letošnji novosti, ki so jo pripravili za učence in učenke podružničnih šol v Blagovici in Krašnji, kjer so predstavili kakšne inštrumente se lahko učijo na Brdu.
Nato sta nam zaželeli še obilo užitkov ob poslušanju glasbe in nas prepustili užitkom ob poslušanju skladb. Najprej smo prisluhnili skladbi Mucek, ki sta jo na klavirju zaigrali Mia in Lara. Sledile so Ela, Mia, Ema, Žana in Ana, ki so nam na flavto zaigrale Puciharjev Večer. Nato nam je Tjaša zapela Ipavčevo Čez noč, čez noč, ter Brigita zaigrala na citre Abschiedov Bruder. Brigiti se je s citrami pridružila še Katarina in skupaj sta zaigrali Schubertov nemški ples. Ana nam je na kitaro zaigrala Tarregejevo Etudo v C-duru, Špela pa na flavto Puciharjev Tik tak na vlak. Živahne ritme je iz klarineta izvabila Julijana, ko je zaigrala Dervauxov Clarinett "Express". Potem smo ponovno prisluhnili petju in sicer nam je zapela Marina Weckerlinovo Venez, agreable printemps. Jernej je na trobento smelo zaigral Porretov Corcertino št. 19, Lina in Julija pa na klavir Bachov Arioso. Da še kako sodita skupaj klarinet in citre sta z igranjem dokazali Mia na flavti in Katarina na citrah s skladbo Satieja Gymnopedie 1. Nato pa je Katarina zaigrala še Weissovo Sonato št. 5, Lucija je na kitaro zaigrala Carcasijevo Andantino, Zala pa je razpoloženje v dvorani dvignila z izvedbo Mozartove Turške koračnice na klavirju. Med "gosti" je bil tudi Jon, ki se uči v Domžalah in je na harmoniko zaigral Rattaggijevo Suvenir de Paris. Firštovo Scherzo nam je na flavto zaigrala Zoja, Ajda in Karolina pa na violino Igudesmanov back to Ireland. Nato sta nam skupaj zapeli še Tjaša in Marina Gaidevo Abendlied (v prevodu Večerno pesem), ki se je časovno kar ujemala z nastopom. Še enkrat so nam zaigrali Mia na klavirju Ela, Ana, Žana, Ema in Zala na flavti Joplinovo The Entertainer in vmes so flavtistke celo zaplesale. Kot zadnji smo prisluhnili priljubljeni Koderjevi pesmi Cvetje v jeseni, tokrat v izvedbi Katarine na citrah in Ajde ter Karoline na violini.
In če sta voditeljici v zahvali učiteljicam in učiteljem ter staršem in vsem, ki jih podpirajo pri njihovem igranju omenili fovš note, se nam obiskovalcem niti ni zdelo, da jih je bilo kaj, kajti bil je le en res lušt’n zaključni koncert GŠ Domžale oddelka Brdo, v sredo, 28. maja, v kulturnem domu Janka Kersnika v Lukovici. Poleg številnih učiteljev in učiteljic GŠ Domžale, ki so učence in učenke spodbujali in z njimi vadili čez celo leto sta niti organizacije koncerta imeli v rokah Maša Leskovar in Neža Prešeren, za spremljavo na klavirju pri posameznih točkah sta poskrbela Tomaž Pirnat in Miha Nagode.
DJD





