Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno, ponekod v severovzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 19°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 15°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Lipa-simbol svobode in neuklonljive volje


KULTURA

| |
22.06.2016      21:34
A A

Lipa-simbol svobode in neuklonljive volje


Pa tudi središče življenja, simbol življenja, prijateljstva, združevanja, nežne in večne ljubezni, je zapisala Marta Keržan, ki je z izjemno tenkočutnostjo napisala scenarij petkove prireditve »Vidovo druženje pod lipo«. Druženje smo organizirali v čast 25-letnici zasaditve lipe, zato smo jo postavili v središče dogajanja. Lipa na Veidrovem trgu v Šentvidu je zdaj obkrožena s kamnito klopjo in tremi obeležji, ki nas bodo vedno znova spominjali na to kdo smo in kje so naše korenine.


Prireditev v čast 25-letnici posaditve lipe na Veidrovem trgu
Prireditev v čast 25-letnici posaditve lipe na Veidrovem trgu
Deli:

Čeprav je ves teden deževalo, se je nebo odločilo, da bo petek, 17. junija 2016 prijeten dan za Vidovo druženje pod lipo. V organizaciji TD Sv. Vid in KS Prevoje in ob sodelovanju lokalnih kulturnih društev je nastal nepozaben kulturni dogodek. Pred uradnim delom prireditve je bila v cerkvi sv. Vida v Šentvidu maša, nato pa smo prisluhnili slavnostnim melodijam Godbe Lukovica. Po uvodnih nagovorih predsednice TD Sv. Vid ge. Jerneje Strmšek Turk in predsednice KS Prevoje ge. Mateje Orehek, so taktirko prireditve prevzeli člani MoPZ Janko Kersnik, z zborovodjo  Igorjem Velepičem. 

Sledil je osrednji dogodek: g. župnik Jožef Lap je blagoslovil klop, obeležja in prostor okrog lipe v želji čim večjega druženja. Po blagoslovu je župan g. Matej Kotnik povedal nekaj besed o zgodovini Slovencev in lipe. Prisluhnili smo še Ženski vokalni skupini Mladost pod vodstvom Petre Capuder, MePZ Šentviški zvon pod vodstvom Špele Kink ob harmonikarski spremljavi Andreja Orehka ter si ogledali nastop Folklorne skupine Lukovica, ki jo je pripravila Simona Drolc.

Ob koncu prireditve smo bili priča veličastnemu zgodovinskemu spominu iz Kantate Franceta Cigana Ustoličenje Karantanskega kneza.  Združeni glasbeniki s trobilnim kvartetom Godbe Lukovica s solistom Matejem Avbljem, so pod vodstvom Matevža Kinka slavnostno izvedli 3. prizor iz kantate z naslovom Kosezi.

Po prireditvi smo se gledalci in nastopajoči družili ob glasbi skupine Takle mamo ter se okrepčali s sladkimi dobrotami, ki so jih pripravile članice Podeželskih žena iz Lukovice.

»Bodimo družabni, naj nas ta mlada lipa združuje … morda nekoč, čez tisoč let … morda postane naša najevska lipa …«  je svoje vezno besedilo sklenila Marta Keržan, katere tekst sta brala Jerneja Strmšek Turk in Aleš Lebar.

 
Povezave:www.td-svvid.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo