Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.07.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo na zahodu delno jasno. Proti vzhodu bo več oblačnosti, občasno bo še možna kakšna kaplja dežja. Najnižje jutranje temperature bodo od 8 do 14, ob morju okoli 16 stopinj C.
13°C | 28°C
petek, 28.07.2017
14°C | 30°C
sobota, 29.07.2017
18°C | 32°C
nedelja, 30.07.2017
18°C | 31°C
Opozorila
Sreda, 26.7.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Pohodniki ŠTD Rafolče iskali čarovnice na ......


ŠPORT, KRONIKA, DRUŠTVA

| |
17.04.2015      10:54
A A

Pohodniki ŠTD Rafolče iskali čarovnice na Slivnici


V nedeljo, 15. 03. 2015 ob 8. uri, smo se odpeljali na zadnji zimski planinski pohod na Slivnico (1114 m) na vzhodno stran Cerkniškega jezera nad naseljem Cerknica. Ker se čarovništvo še vedno dogaja v naši deželi, smo hoteli odkriti sam izvor tega zla in našli pod vrhom Slivnice Coprniško jamo, ki jo je opisal že Valvasor, iz katere se je še kadilo….


Pohodniki pred domom na Slivnici
Pohodniki pred domom na Slivnici
Deli:

Po osvežilni kavi smo se podali po gozdnati in deloma travniški poti do najvišjega vrha Velike Slivnice (1114 m). Travniki in pašniki se zaradi postopnega pogozdovanja in zaraščanja hitro krčijo. Z vrha hriba, ki ga sestavljata jurski dolomit in deloma zakasneli apnenec, je lep razgled na Cerkniško jezero, Notranjsko podolje in okoliške planote. Ob vznožju Slivnice je več kraških izvirov. Dohod do vrha je bil še precej zasnežen, da smo lahko uživali še v zimski idili. Tik pod vrhom je prijeten planinski dom, kjer so otroci dobili sladke palačinke, odrasli pa potrebno mokroto. Ker smo ob zvokih orglic in izbornem petju navdušili tudi tuje goste in strežnico, nam je podarila njihovo specialiteto – slivniško omleto, ki smo jo skupinsko napadli in pospravili.

 

V sončnem vremenu smo se podali v dolino in na klopci ob parkirišču naredili načrt za naprej (Blegoš, Snežnik, …). 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 05
Izšla: 06.07.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 26 27 28 29 30 31 1 2 3 4
26.07.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo