Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nekatere nevihte se lahko zavlečejo tudi v večerni čas. Najnižje jutranje temperature bodo od 17 do 22, v alpskih dolinah okoli 14 stopinj C.
21°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
21°C | 29°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 33°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 20h
Zvečer so še možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
21°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Gregorčki prvič zapluli po rafolškem ......


TURIZEM, KRONIKA, DRUŠTVA

| |
14.04.2015      5:50
A A

Gregorčki prvič zapluli po rafolškem Vrševniku


V petek, 6. 3. 2015, ob 17. uri se je na drugi Igrariji v brunarici ŠTD Rafolče zbrala še večja druščina staršev in otrok kot ob izdelovanju novoletnih okraskov. V času, ko se ptički ženijo, ko dan postaja vedno daljši in se zato po tradiciji „luč vrže v vodo“, nas je ŠTD Rafolče na druženje povabilo kar dvakrat. Najprej na izdelavo ladjic iz čimbolj naravnih materialov, nato pa še na slavnostni spust ladjic v četrtek, 12. 3. 2015 ob 17. uri.


Uspešna splavitev gregorčkov
Uspešna splavitev gregorčkov
Deli:

Otroci od rosnih let pa vse do devetošolcev so ob pomoči staršev skoraj iz samih naravnih materialov, ki so jih nabrali v naravi, z velikim veseljem izdelovali zelo lepe ladijce ali kar splave. Na četrtkovem srečanju in splavarjenju naravne mornarice je bil obisk zelo zadovoljiv, več kot 60 obiskovalcev za našo KS ni mačji kašelj. Vsa plovila so uspešno prišla do pregrade zajezenega Vrševnika in lučke so vsem obiskovalcem polepšale večer.

 

Hvala vsem prizadevnim članom društva, ki so v brunarici in pred njo pripravili vse potrebno za delavnico, zagradili potok in pogostili sodelujoče. Upajmo, da se bodo tako uspešne Igrarije še kar nadaljevale.

 

Fotografije: Maja Jemec, Viktor Jemec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 25.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo