Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 17.08.2018

jasno
Ponoči bo jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 16, ob morju 18 °C.
11°C | 30°C
sobota, 18.08.2018
13°C | 31°C
nedelja, 19.08.2018
14°C | 30°C
ponedeljek, 20.08.2018
15°C | 31°C
Opozorila
Četrtek, 16.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
30°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Teden kulturne dediščine


KULTURA, LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI

| |
28.09.2017      13:20
A A

Teden kulturne dediščineDeli:
Vljudno vabljeni na osrednjo prireditev ob zaključku projekta "Voda - od mita do arhitekture", ki bo v petek, 29. septembra 2017, ob 11.30 na jezu pri etnografskih hiškah. V primeru slabega vremena bo prireditev potekala v Kulturni dvorani Luče.    

Povodni mož iz Savinje

Živimo v predelu Slovenije, kjer ima reka Savinja velik pomen za ljudi in njihovo življenje danes, še bolj pa v preteklosti. Od izvira pod Okrešljem v Logarski dolini, preko številnih zaselkov in v družbi manjših potokov, ki se zlivajo vanjo, so nastale številne skrivnostne legende in zgodbe (Lintver v Jezeri, Ajdovska deklica velikanka, ki je v Savinji prala perilo). Ribe v reki dajejo danes skupaj z vodnimi športi kraju Luče in Solčava turistično noto, v preteklosti pa so jih ženske kot bogat ulov v koših na hrbtu nosile vse do Ljubljane. Učenci OŠ bodo raziskovali uporabo vode v preteklosti (Žagerski mlin, žage, ledenice, perišče …) in pomen, ki ga ima bistra Savinja danes.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Luče!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!