Logo MojaObčina.si

Luče

DANES
2°C
2°C
JUTRI
1°C
-6°C
Deli

Teden kulturne dediščine

Vljudno vabljeni na osrednjo prireditev ob zaključku projekta "Voda - od mita do arhitekture", ki bo v petek, 29. septembra 2017, ob 11.30 na jezu pri etnografskih hiškah. V primeru slabega vremena bo prireditev potekala v Kulturni dvorani Luče.    

Povodni mož iz Savinje

Živimo v predelu Slovenije, kjer ima reka Savinja velik pomen za ljudi in njihovo življenje danes, še bolj pa v preteklosti. Od izvira pod Okrešljem v Logarski dolini, preko številnih zaselkov in v družbi manjših potokov, ki se zlivajo vanjo, so nastale številne skrivnostne legende in zgodbe (Lintver v Jezeri, Ajdovska deklica velikanka, ki je v Savinji prala perilo). Ribe v reki dajejo danes skupaj z vodnimi športi kraju Luče in Solčava turistično noto, v preteklosti pa so jih ženske kot bogat ulov v koših na hrbtu nosile vse do Ljubljane. Učenci OŠ bodo raziskovali uporabo vode v preteklosti (Žagerski mlin, žage, ledenice, perišče …) in pomen, ki ga ima bistra Savinja danes.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij