Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 29.05.2018

oblačno
Zvečer se bodo zlasti na zahodu in severu še pojavljale nevihte, možni so tudi močnejši nalivi. Ponoči bo delno jasno, zjutraj bo v notranjosti države nastala nizka oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17 °C.
13°C | 28°C
sreda, 30.05.2018
13°C | 28°C
četrtek, 31.05.2018
14°C | 28°C
petek, 01.06.2018
14°C | 29°C
sobota, 02.06.2018
14°C | 28°C
Opozorila
Nedelja, 27.5.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
28°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Teden kulturne dediščine


KULTURA, LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI

| |
28.09.2017      13:20
A A

Teden kulturne dediščineDeli:
Vljudno vabljeni na osrednjo prireditev ob zaključku projekta "Voda - od mita do arhitekture", ki bo v petek, 29. septembra 2017, ob 11.30 na jezu pri etnografskih hiškah. V primeru slabega vremena bo prireditev potekala v Kulturni dvorani Luče.    

Povodni mož iz Savinje

Živimo v predelu Slovenije, kjer ima reka Savinja velik pomen za ljudi in njihovo življenje danes, še bolj pa v preteklosti. Od izvira pod Okrešljem v Logarski dolini, preko številnih zaselkov in v družbi manjših potokov, ki se zlivajo vanjo, so nastale številne skrivnostne legende in zgodbe (Lintver v Jezeri, Ajdovska deklica velikanka, ki je v Savinji prala perilo). Ribe v reki dajejo danes skupaj z vodnimi športi kraju Luče in Solčava turistično noto, v preteklosti pa so jih ženske kot bogat ulov v koših na hrbtu nosile vse do Ljubljane. Učenci OŠ bodo raziskovali uporabo vode v preteklosti (Žagerski mlin, žage, ledenice, perišče …) in pomen, ki ga ima bistra Savinja danes.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Luče!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!