Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
3°C | 21°C
petek, 20.10.2017
4°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
6°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 18°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Božični koncert napolnil cerkev sv. Lovrenca...


KULTURA

| |
09.01.2014      16:12
A A

Božični koncert napolnil cerkev sv. LovrencaDeli:

Na Štefanovo, 26. decembra, so v organizaciji Kulturno umetniškega društva Raduha Luče v farni cerkvi pripravili Božični koncert.

 

Ta prireditev je v Lučah že tradicionalna. Tudi letos so sodelovali številni lučki pevci in sicer Cerkveni mešani zbor, Moški pevski zbor, Mladinska skupina in Oktet Žetev.  

 

Dogodku so organizatorji dali naslov Z glasbo je življenje vredno življenja. Med posamezne pesmi je povezovalka vpletala lepe misli, ki so še dodatno popestrile lep večerni dogodek, ki se ga je udeležilo številno občinstvo.

Najprej so zadoneli glasovi Cerkvenega pevskega zbora, ki je zapel kar na koru, nato pa so se pevci prestavili pred oltar. Mladinsko skupino je spremljala glasba dveh mladih kitaristov. Med slovenski šopek so dodali še nežno ameriško Sanjam beli božič (White Christmas).

 

Ostali pevski sestavi so imeli zelo razgiban program, vse od najstarejših slovenskih božičnih pesmi do priredb in do latinskih.

 

Na koncu so se vsi pevci pred oltarjem združili v eno skupino. Zapeli so znamenito Sveta noč, blažena noč, pri kateri se je pridružil tudi marsikdo iz občinstva. Z lepo pesmijo v ušesih in dobrimi mislimi v srcih so obiskovalci hvaležno zapuščali prizorišče koncerta. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Luče!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!