Logo MojaObčina.si

Loški Potok

DANES
32°C
18°C
JUTRI
31°C
18°C
1969

OLIMPIJSKA BAKLA V LOŠKEM POTOKU

V sredo, 26. maja 2021, je med svojo potjo po slovenskih občinah olimpijska bakla prispela tudi v Loški Potok. Pot po naši občini je začela točno ob 12. uri, ko jo je prva trojica tekačev, sestavljena iz članov Futsal kluba Loški Potok, prevzela pri odcepu za Hrib ob glavni cesti Loški Potok - Sodražica in jo ponesla do začetka vasi Hrib. Nato so jo tekaške skupine, sestavljene iz učencev in učenk zadnjih treh razredov devetletke naše šole, izmenjaje ponesle preko vrha vasi Hrib do centra občine pred novozgrajeni večnamenski objekt, kjer se je odvila osrednja prireditev ob sprejemu bakle.  Prisotne obiskovalce, ki se jih je glede na dokaj neugodno uro zbralo kar veliko število, so pozdravili župan Ivan Benčina, poleg njega pa še prvi podpredsednik Olimpijskega komiteja Slovenije Janez Sodržnik ter bivša tekačica na smučeh in prejemnica bronaste olimpijske medalje na Olimpijskih igrah leta 2014 v Sočiju Vesna Fabjan, ki se je prireditve udeležila kot promotorka olimpijskega gibanja. Za popestritev prireditve so z glasbenima vložkoma poskrbeli učenci naše osnovne šole pod mentorstvom Mojce Troha. Po zaključenem programu  je bakla svojo pot nadaljevala in sicer so jo najprej ponesle članice Kulturno-športnega društva Draga, med katerimi je bila tudi predstavnica SKB banke, ki je eden glavnih pokroviteljev OKS. Baklo so v naslednjih dveh predajah do izhodiščne točke ponesli še člani Futsal kluba Loški Potok, nato pa je pot nadaljevala v sosednjo občino Sodražica.  

Za uspešno izpeljano izvedbo potovanja bakle skozi našo občino se najlepše zahvaljujemo vsem, ki ste kakorkoli sodelovali in pripomogli k temu, da je dogodek lepo uspel. Hvala vsem tekačem ter učencem in mentorjem naše osnovne šole. Posebna zahvala velja tudi redarjem ter Policijski postaji Ribnica, ki so poskrbeli, da je celotna prireditev potekala varno.

 

 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi