Logo MojaObčina.si

Loški Potok

DANES
17°C
8°C
JUTRI
19°C
8°C

OBISK MINISTRA ZA OKOLJE IN PROSTOR V OBČINI LOŠKI POTOK

Danes, 9. 7. 2021, je občino Loški Potok obiskal minister za okolje in prostor mag. Andrej Vizjak s svojo ekipo. Na sedežu občine se je sestal  z županom  Ivanom Benčino in delom občinske uprave. Sestanku sta prisostvovala tudi poslanec SDS v Državnem zboru RS Jože Tanko in direktor podjetja Hydrovod iz Kočevja Antun Gašparac. Glavna tema pogovorov je bilo varovanje vodnega vira Blate ter financiranje izgradnje in delovanje čistilne naprave na območju vodovarstvenih pasov omenjenega vodnega vira. V okviru tega so se prisotni v pogovoru dotaknili tudi uredbe o vodovarstvenih pasovih v naši občini, ki je v pripravi. Delovni osnutek uredbe naj bi bil po besedah ministra pripravljen do konca meseca julija. Po uskladitvi z našo občino pa naj bi bila pred potrditvijo predvidoma jeseni izvedena še javna obravnava osnutka uredbe o vodovarstvenih območjih. Župan je ministru predstavil tudi pilotni projekt namestitve filtrov na kurilnih napravah za zmanjšanje trdih delcev v zraku. Ob tem je povedal da smo v kurilni sezoni 2017/2018 v občini v sodelovanju s Filozofsko fakulteto, Institutom Jožef Stefan, Aerosolom in Institutom Trophos iz Nemčije izvedli v Retijski uvali najbolj celovito meritev onesnaževanja s trdimi delci v državi. Ob tem je bil razvit tudi filter za trde delce v sodelovanju s strokovnjakom IJS. Minister ta projekt podpira in ob tem je poudaril, da so na ministrstvu na voljo sredstva za sofinanciranje takšnih projektov. Po končanih pogovorih si je minister ter ostali udeleženci sestanka tudi ogledal požiralnik na travniškem polju in projektirani izpust iz načrtovane čistilne naprave.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi