Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.11.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, predvsem na vzhodu in severu pa delno jasno. Pihal bo jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 10, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 0 °C.
3°C | 14°C
petek, 24.11.2017
5°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
4°C | 14°C
nedelja, 26.11.2017
4°C | 5°C
ponedeljek, 27.11.2017
-2°C | 5°C
Opozorila
Sreda, 22.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Podelitev činov novim gasilskim častnikom


KRONIKA

| |
05.10.2011      9:52
A A

Podelitev činov novim gasilskim častnikom


V soboto 01.10.2011 je bila v sklopu dnevov zaščite in reševanja v Kopru podelitev činov gasilskim častnikom.


Razstavljeno gasilsko vazilo.
Razstavljeno gasilsko vazilo.
Deli:

Na zaključni prireditvi, ki se je začela ob 15. uri s postrojem gasilcev na pomožnem stadionu Bonifika, je sodelovalo mnogo visokih gostov z dr. Ljubico Jelušič, ministrico za obrambo RS, na čelu. Po svojem govoru je predsednik Gasilske zveze Slovenije podelil Ministrstvu za obrambo posebno plaketo za pomoč pri organizaciji 18. mladinske gasilske olimpijade v Kočevju. Ministrica je nato nagovorila prisotne in ob zaključku akcije "Defibrilatorji rešujejo življenja", skupaj z generalnim direktorjem URSZR in predsednikom ZSPG, podelila tri avtomatske defibrilatorje: PGD Moravče, PGD Idrija, GRC Jesenice.  Sledila je podelitev diplom gasilskim častnikom in višjim gasilskim častnikov, ki so opravili tečaje v zadnjem letu ter razglasitev rezultatov regijskega in nato mednarodnega gasilskega tekmovanja, podelitev pokalov in medalj. Podeljene so bile tudi nagrade, ki jih je prispevala Uprava RS za zaščito in reševanja. Motorno brizgalno je prejela enota članov A PGD Tinje. Po spustu tekmovalne zastave s strani enote PGD Tinje je tekmovanje zaključil poveljnik Gasilske zveze Slovenije. Ob koncu so ešaloni ob zvokih Pihalnega orkestra Marezige pozdravili častno tribuno in odšli s stadiona. S slednjim so bili tudi uradno zaključeni 4. dnevi zaščite in reševanja.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Loški Potok!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.