Ob upoštevanju vseh ukrepov, omejitev in seveda pogojev, ki jih zahteva pravilo PCT, se to soboto, 4. septembra, začenja ljubljanski Teden športa, ki bo trajal kar osem dni.
Prvi dogodek bodo Športne igre zaposlenih, ki bodo 4. septembra potekale pretežno v Športnem centru Triglav. Udeleženci se bodo, bolj za zabavo kot zares, pomerili v malem nogometu, košarki 3×3, odbojki, šahu in kegljanju.
V nedeljo, 5. septembra bomo z dogajanjem nadaljevali ob 9. uri pri brunarici v Zadvoru in od 11. ure na Orlah, kjer bo brezplačna predstavitev nordijske hoje in nordijskega rolkanja (skike), ter celoletnih spodbujevalnih programov. Več preberite v samostojni novici.
V ponedeljek in torek, 6. in 7. septembra, bodo po vsej Ljubljani, po urniku potekale brezplačne predstavitve vadbe na otokih športa.
V sredo, 8. septembra, se boste lahko pridružili številnim vadečim v ljubljanski izpostavi Šole zdravja, ki se bodo na Prešernovem trgu predstavili na polurnem programu v dopoldanskem in popoldanskem terminu – ob 10. in 16. uri. Izvedeli boste, kjer vse po mestu lahko z njimi vadite.
Šesti in sedmi dan Tedna športa sta tradicionalno namenjena aktivnemu spoznavanju osnovnošolske mladine z različnimi športi in ljubljanskimi društvi, ki jih izvajajo. Na Miniolimpijadi se bo prezkušalo okoli 300 šolarjev prve triade, pritem pa jim bodo pomagali in jih spodbujali člani iz tridesetih društev.
Športna tržnica bo v soboto, 11. septembra prvič potekala na Pogačarjevem trgu. Namesto sadja, zelenjave in drugih dobrot, ki nam jih ponuja narava, bodo med 9. in 14. uro na voljo brezplačni preizkusi različnih športnih panog ter možnost vpisa k redni vadbi, ki jo ponujajo ljubljanska društva in klubi. Prijavljenih je petdeset organizacij, zato bo ponudba resnično pestra.
Več si preberite na spletni strani Razgibajmo Ljubljano.
Program Razgibajmo Ljubljano sofinancirata Mestna občina Ljubljana in Fundacija za šport.
vir objave: Športna zveza Ljubljane, 1.9.2021




