Logo MojaObčina.si
DANES
26°C
15°C
JUTRI
26°C
15°C
Oceni objavo

Taekwon-doisti nizali uspehe v jesenskem delu tekmovalne sezone

Za ljubljanskimi taekwon-doisti je že polovica tekmovalne sezone, ki so jo zaznamovali številni uspehi tekmovalcev na domačih in tujih tleh. V jesenskem delu tekmovalne sezone smo se člani Taekwon-do kluba Škorpijon udeležili kar 8 tekmovanj, od tega kar treh t. i. »A class prvenstev« - najvišje rangiranih prvenstev v Evropi, na katerih so se naši tekmovalci zelo uspešno kosali z nasprotniki.

Zadnji vikend v septembru, sta se istočasno odvijali kar dve tekmovanji. Z domačega prvenstva »Ahac cup 2018«, ki je potekalo v Šentjurju, smo odnesli po eno zlato in srebrno ter štiri bronaste medalje. Najžlahtnejšo medlajo je osvojil Din Čaušević (mladinci forme rumeni pas), s srebrom se je okitil Nedžad Velić (člani borbe do 63 kg), bronaste medalje pa so si priborili Ernest Nuhanović (mladinci forme rdeči pas), Filip Dojčinović (st. dečki borbe do 30 kg), Din Čaušević (mladinci borbe do 56 kg) ter Ella Čuskić (st. deklice forme rdeči pas). V Ostravi na Češkem so medtem moči merili reprezentanti, ki so v močni mednarodni konkurenci skupno osvojili tri srebrne in štiri bronaste medalje: srebrni so postali Nina Binter (mladinke borbe do 64 kg), Valteja Trotovšek (mladinke borbe do 70 kg) in David Novak (st. dečki forme rdeči pas), na tretje mesto pa so se povzpeli Nina Binter (mladinke forme črni pas II. DAN), Tiana Janković (mladinke forme črni pas II. DAN), Valteja Trotovšek (mladinke forme rdeči pas) in Katarina Sandić (mladinke borbe do 70 kg).

 

Oktobra so bila na sporedu kar tri tekmovanja, kjer smo se takoj prvi teden udeležili mednarodnega prvenstva »Doboj open 2018«. Kljub zelo okrnjeni zasedbi tekmovalcev, smo domov prinesli uspehe - Ella Čuskić (st. deklice forme rdeči pas), David Novak (st. dečki forme rdeči pas) in Valteja Trotovšek (st. mladinke borbe do 70 kg) so bili najuspešnejši v svojih kategorijah, medtem ko si je David Novak (st. dečki borbe do 60 kg) priboril drugo, Nedžad Velić (člani borbe do 63 kg) pa tretje mesto v svoji kategoriji.

Na domačem A class prvenstvu »Slo Open 2018« se je letošnje leto v dveh dneh pomerilo rekordno število tekmovalcev - nastopilo je kar 457 tekmovalcev, zato je bil preboj med dobitnike medalj zelo zahteven. Kljub napredovanjem v naslednji krog tekmovanja, so številni tekmovalci izgubili tik pred polfinalom, tako da smo v končnem izkupičku osvojili štiri srebrne in pet bronastih medalj: srebro so osvojili David Novak (st. dečki forme rdeči pas), Izabela Zahatek Dimjašević (ml. deklice forme rumeni pas), Din Čaušević (mladinci forme rumeni pas) in Tiana Janković (mladinke forme črni pas II. DAN), bronaste medalje pa so osvojili Nina Binter (mladinke forme črni pas II. DAN), Valteja Trotovšek (mladinke forme rdeči pas, st. mladinke borbe do 70 kg), Kristian Bonić (mladinci forme modri pas) in David Furlan (ml. mladinci borbe do 60 kg).

Zadnji teden oktobra pa nas je čakala še udeležba na mednarodnem prvenstvu »Dubrovnik open«, na katerem smo skupno osvojili štiri zlate ter po eno srebrno in bronasto medaljo. Kar dve zlati odličji je domov odnesel David Novak (st. dečki forme rdeči pas, borbe do 60 kg), po eno zlato medaljo pa sta osvojila še Tiana Janković (mladinke forme črni pas II. dan) ter Din Čaušević (mladinci forme zeleni pas). Filip Dojčinović si je priboril srebro med starejšimi dečki v borbah do 35 kg, Din Čaušević pa bron med mladinci v borbah do 55 kg

 

Novembra je tekmovalce čakalo najpomembnejše tekmovanje tega leta - Državno prvenstvo 2018 - dan ko je določil najboljše v državi v posameznih kategorijah. Škorpijoni smo z 20 zlatimi, 8 srebrnimi in 11 bronastimi medaljami dosegli končno tretje mesto med udeleženimi klubi, Nina Binter pa je domov odnesla pokal za najuspešnejšo starejšo mladinko.

Državni prvaki v letu 2018 so postali: David Novak (st. dečki forme rdeči pas, st. dečki borbe do 60 kg), Lejla Botonjić (mladinke forme modri pas), Katarina Sandić (mladinke forme črni pas I. DAN, st. mladinke borbe nad 70 kg), Nina Binter (mladinke forme črni pas II. DAN, st. mladinke borbe do 64 kg), Luka Čulajevič (mladinci forme rumeni pas), Nejc Gruden (mladinci forme črni pas I. DAN), Dren Rollka (člani forme modri pas), Asim Muratović (člani forme rdeči pas), Jorik Manu Kvapil (ml. dečki borbe do 25 kg), Jonaš Rua Kvapil (ml. dečki borbe do 35 kg), Valteja Trotovšek (st. mladinke do 70 kg), Din Čaušević (ml. mladinci borbe do 55 kg), Saša Sirše (članice borbe nad 77 kg), Nedžad Velić (člani borbe do 64 kg), Anže Bajuk (člani borbe do 85 kg), ekipa deklic (Ella Čuskić, Sara Bonić, Dalia Ćatić) v ekipnih formah, ekipa mladink (Tiana Janković, Nina Binter, Valteja Trotovšek) v ekipnih borbah. Državni podprvaki v letu 2018 so postali: Izabela Zahatek Dimjašević (ml. deklice forme rumeni pas), Laura Žajdela (mladinke forme zeleni pas), Valteja Trotovšek (mladinke rdeči pas), Tiana Janković (mladinke forme črni pas II. DAN), David Furlan (mladinci forme rdeči pas), Blaž Blatnik (člani forme rdeči pas), ekipa mladink (Tiana Janković, Nina Binter, Valteja Trotovšek) v ekipnih formah, ekipa članov (Pavel Kvapil, Anže Bajuk, Blaž Blatnik, Nedžad Velić, Asim Muratović) v ekipnih borbah. Bronaste medalje pa so osvojili: Ella Čuskić (st. deklice forme rdeči pas), Din Čaušević (mladinci forme zeleni pas), Kristian Bonić (mladinci forme modri pas), Ernest Nuhanović (mladinci forme rdeči pas, ml. mladinci borbe nad 70 kg), Nedžad Velić (člani forme črni pas I. DAN), Filip Dojčinović (st. dečki borbe do 35 kg), David Furlan (ml. mladinci borbe do 60 kg), ekipa mladink (Katarina Sandić, Laura Žajdela, Lejla Botonjić) v ekipnih formah, ekipa mladincev (David Novak, Din Čaušević, David Furlan, Ernest Nuhanović, Nejc Gruden) v ekipnih formah in ekipnih borbah.

 

Novembra in decembra so se tekmovalci reprezentanti udeležili še dveh A class prvenstev v Bolgariji in Grčiji, kjer so nabirali točke za izbor v reprezentanco. Na prvenstvu »Bulgaria open 2018« se je na najvišjo stopničko povzpela Valteja Trotovšek (st. mladinke borbe do 70 kg), na drugo stopničko David Novak (st. dečki forme rdeči pas), tretje mesto pa je osvojila Tiana Janković (mladinke forme črni pas II. DAN, st. mladinke borbe do 64 kg). Prvenstva »European King of Taekwon-do« se je udeležila le Katarina Sandić, ki je med st. mladinkami borbe nad 70 kg osvojila tretje mesto.

Oglejte si tudi