Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno. Še se bodo pojavljale krajevne padavine, predvsem plohe in nevihte. Nekatere nevihte bodo spremljali močnejši nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča.
20°C | 28°C
ponedeljek, 26.06.2017
18°C | 31°C
torek, 27.06.2017
18°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 14h
Popoldne bodo še možne močnejše nevihte z nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča.
20°C
28°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Prihaja Maraton Franja


ŠPORT

| |
03.06.2013      12:49
A A

Prihaja Maraton Franja


Organizatorji na 34. Maratonu Franja BTC City pričakujejo preko 7.000 kolesarjev


Slika je simbolična.
Slika je simbolična.
Deli:

Maraton Franja BTC City bo letos, tako kot lani, potekal 3 dni. V času od 7. do 9. junija pa bo pa bo kolesarsko dirko pospremil tudi pester spremljevalni program in tekmovanje v vožnji na čas. Na otvoritveni dan v petek, 7. junija, bo na programu 18,6 km dolga preizkušnja za ženske in 38 km dolga preizkušnji za moške. Na otvoritveni tekmi se bodo v kronometru pomerili tako rekreativni kot profesionalni kolesarji, saj bo dirka veljala za državno prvenstvo. Na preizkušnji organizatorji pričakujejo 300 udeležencev.

 

Družinska sobota

 

V soboto ob 16. uri se bodo na 25-kilometrski maraton odpravile družine, čemur mu bo sledila 1.450 m dolga krožna vožnja po BTC Cityju za otroke. Najmlajši se bodo lahko preizkusili na t. i. poganjalčkih Babadu. Na sobotnem družinsko-kolesarskem dnevu organizatorji pričakujejo okoli 2.500 udeležencev.

 

Osrednji dogodek v nedeljo

 

Nedeljska 156-kilometrska preizkušnja bo na programu ob 9. uri pred Kristalno palačo v BTC City. Trasa dirke bo potekala po klasični progi od Ljubljane skozi Vrhniko, Logatec, Godovič, Idrijo, Cerkno, Kladje, Sovodenj, Škofjo Loko, Vodice in Tacen do Ljubljane. Ob 10.30 se bodo kolesarjem na 97-kilometrski progi od Ljubljane, Dobrove, Horjula, Vrzdenca, Lucine, Gorenje Vasi, Škofje Loke, Vodic, Tacna do Ljubljane pridružili udeleženci Malega Maratona Franja BTC City.

 

Tudi letos je Maraton Franja BTC City del UCI World Cycling Toura, tako da organizatorji na startu v BTC City Ljubljana pričakujejo številne kolesarje iz tujine, med katerimi ima prireditev velik ugled. Letošnji praznik kolesarstva je dobra napoved in generalka za avgust 2014, ko bo v Ljubljani potekalo Svetovno prvenstvo za rekreativne kolesarje.

Šport in kultura

 

Kot je povedal predsednik organizacijskega odbora Maratona Franja BTC City Jože Mermal, je maraton Franja že zdavnaj prerasel osnovno idejo in ne živi le na trasi po BTC Cityju, Ljubljani in okolici, pač pa je mnogo več. Organizatorji namreč skupaj s partnerji vsako leto poskrbijo za številne novosti, ki bodo letos neposredno povezane z zgodovino, kulturo in umetnostjo. Letos Maraton Franja BTC City tesno sodeluje z razstavo v Mestnem muzeju, imenovano Kolo, 5200 let, v okviru katere si je že mogoče ogledati najstarejše leseno kolo, ki je bilo najdeno na Ljubljanskem barju.

 

Prometna ureditev

 

Na območju BTC Cityja bo zaradi Maratona Franja prihajalo do občasnih popolnih zapor Ameriške in Francoske ulice, ves čas pa bo popolnoma zaprt dvignjeni del parkirišča P4 ob Dvorani A. V tem času bo za vse obiskovalce BTC Cityja urejen obvoz, dogajanje pa bodo budno spremljali tudi reditelji na lokaciji, ki bodo poskrbeli za razumevanje in upoštevanje navodil s strani obiskovalcev. Podroben opis cestnih zapor in obvozov v času prireditve Maraton Franja BTC City je na povezavi.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ljubljana!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo