Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
18°C | 31°C
torek, 27.06.2017
18°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
18°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Ljubljanski maraton pred vrati!


ŠPORT, DOGODKI

| |
26.10.2012      12:00
A A

Ljubljanski maraton pred vrati!Še en dan nas loči do začetka maratona.
Še en dan nas loči do začetka maratona.
Deli:

Le še en dan nas loči do osnovnošolskih in srednješolskih tekov. Izdaja startnih številk in čipov za šole bo potekala še jutri, v soboto, 27. oktobra 2012, od 11. do 13. ure v šotoru na Trgu republike.

 

In še pomembna novost: tudi pri šolarjih in dijakih se bo letos za rezultat upošteval neto čas. Organizatorji prosijo učitelje in profesorje športne vzgoje, da učence na to opozorijo oz. da izpostavijo, da se torej letos upošteva čas od pretečene startne črte do cilja in da se torej na startu ni treba "boriti" za prvo vrsto, so zapisali na Facebook strani Ljubljanskega maratona.

 

Proga je sedaj certificirana

 

“Letos nam je uspel še en dosežek. Proga Ljubljanskega maratona je certificirana. Časi oz. rezultati, doseženi na tej progi, veljajo kot norme za vsa večja atletska tekmovanja,” so svoje veselje izrazili na svojem Facebook profilu.

Za vse udeležence Ljubljanskega maratona so v sodelovanju s Volkswagen Slovenija pripravili še eno novost. Fotografije prihoda v cilj, kjer se lahko udeleženec hitro izgubi v množici, bomo za vsako štartno številko nadomestili z 10 sekundnim video posnetkom na katerem se boste zagotovo našli. Zato ne pozabite pomahati proti video stolpu z Volkswagen logotipom, ko boste prečkali ciljno črto, pozivajo organizatorji Ljubljanskega maratona.

 

Športniki bodo tekli za otroke iz URI Soča

 

Na pobudo novinarja Šport TV Anžeta Bašlja in v partnerstvu z organizatorji Ljubljanskega maratona ter Univerzitetnim rehabilitacijskim inštitutom RS - Soča bodo za in z otroki, ki so na rehabilitaciji v Soči, na desetkilometrskem Nike rekreativnem teku letošnjega Ljubljanskega maratona tekli tudi znani slovenski športniki. S to pobudo želijo organizatorji in športniki otrokom iz URI Soča omogočiti doživetje vzdušja tekaškega spektakla, kot je Ljubljanski maraton, poleg tega pa podpreti in spodbuditi osebe, ki so gibalno ovirane, k različnim vrstam gibanja, tudi k teku.

Prehod na zimski čas

 

Na koncu pa še eno opozorilo v nedeljo 28.10.2012 se prestavi ura iz 3.00 na 2.00 uro. Bilo bi nerodno, če bi na startno mesto prišli kar eno uro prezgodaj, še posebej ob napovedanem vremenu.
5 (1 glas)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ljubljana!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo