Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.09.2018

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, ob morju okoli 11°C.
4°C | 16°C
sreda, 26.09.2018
3°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
3°C | 20°C
petek, 28.09.2018
6°C | 22°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

KAKO DO POLETJA DO FIT POSTAVE


ŠPORT, ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
25.04.2017      12:22
A A

KAKO DO POLETJA DO FIT POSTAVE


Poletje nam že skoraj trka na vrata z njim pa tudi dejstvo, da bi radi čim bolje videti v kopalkah in ostalih kratkih »cunjicah«. Nekaj malega nam je še vseeno ostalo, da lahko na svojem telesu kaj spremenimo. Seveda mesec ali dva, ne pomenita veliko, vendar lahko kakšen kilogram izgubimo in kakšen del malo bolj učvrstimo. Vsekakor nič ne pride čez noč, zato se je tudi tu potrebno zavedati, da rezultati ne bojo vidni iz danes na jutri. Potrebno je VZTRAJATI. Vsak začetek je težak, vendar ko nam to preraste v NAVADO je vse veliko lažje.


Deli:

V začetku, preden s samo vadbo ali treningom začnete, je pomembno, da si ne zastavite cilja samo, da želite izgubiti toliko in toliko kilogramov v določenih dneh ali tednih. Če bo cilj zgolj ta, boste z vadbo prenehali še preden bo naokoli en mesec. Motivacija bo hitro upadla, številka na tehtnici se ne bo premaknila tako hitro kot bi želeli in že boste na stari poti.


Kar je veliko bolj pomembno je to, da se po samem treningu počutite dobro, da vam le ta da energijo s katero lažje opravljate vsakdanja opravila in seveda, da se v svoji koži počutite bolje kot prej. Ostalo bo prišlo skozi čas. Zavedati se moramo tudi, da je mišica težja kot maščoba, zato se na začetku lahko zgodi celo, da bo rezultat na tehtnici celo kakšen kilogram več. To ne pomeni, da ste se zredili. Dajte tehtnico na stran, naj vam ona ne predstavlja rezultata napredka, predvsem počutje naj bo tisto, ki šteje.


Vsekakor sedaj, ko do poletja nimamo več veliko časa priporočam, da se vadbe ali treninga udeležite v fitnes centru. Nekaterim ustrezajo tudi treningi doma, s čimer ni nič narobe, vendar za hitrejšo dosego ciljev, za boljše rezultate in za manjšo možnost poškodb priporočam ali fitnes ali skupinske vadbe. Bolj ko bo vadba razgibana in raznolika manjša je možnost, da se je prehitro naveličate. Lahko kombinirate tako vodene vadbe, kot fitnes sam, kar je vsekakor velika prednost pred treniranjem doma. Doma tudi lažje najdemo izgovor, zakaj pa ravno danes nebi trenirali, pa bomo raje jutri. Trenerji smo v fitnes centru zato, da vam svetujemo in naredimo vam ustrezen TRENING PLAN za dosego vaših ciljev!


»Cardio« trening ali dvigovanje uteži. Le kaj izbrati? Za hitrejše doseganje želenega cilja samo »cardio« vadba ni dovolj. Ni dovolj samo tek ali hitra hoja, če želite pospešeno kurjenje maščob in preoblikovanje telesa. Lahko izberete intervalni trening, kateri ni nujno da uporablja razna bremena. Dovolj je že lastna teža. Intervalni trening pomaga, da maščobe kurimo še nekaj časa po končani vadbi. Se pravi, da naš metabolizem po končani vadbi še kar nekaj ur pospešeno dela in s tem kuri maščobe. Enako je s treningom dvigovanja uteži. Naše mišice so najboljši porabnik kalorij in s tem maščobe. Prednost te vadbe se kaže v ‘afterburn’ efektu, kjer tudi po koncu vadbe še več ur pospešeno porabljamo kalorije. Skratka če želimo izgubiti telesno maščobo, je bolje delati intervalne vaje in visoko intenzivno »cardio« vadbo, kot pa nizko intenzivno dolgotrajno aktivnost.


Predvsem ženska populacija naj se ne prestraši dvigovanja uteži. Brez skrbi, ne boste videti kot moški, ne boste postale »ogromne«, nimate v sebi toliko testosterona kot moški. Trening z utežmi vam bo samo pomagal, da bo telo čvrsto in da bojo rezultati hitreje vidni.

 

Vsekakor pa je pri vsem tem pomembna tudi PREHRANA. Brez le te, bo veliko dlje časa trajalo, da bojo rezultati vidnejši. Tu bi lahko napisali cel roman. Kaj je dobro in kaj ne, ali kruh in testenine jesti ali ne? Ali je meso zdravo in katero je boljše? Ali je potrebno ogljikove hidrate črtati iz jedilnika ali ne? In še in še…

Pomembno seveda je, da omejimo določen vnos hrane. Zakaj bi tudi jedli hrano, po kateri se ne počutimo dobro, po kateri imamo občutek krivde, po kateri se počutimo napihnjeni in katera nam jemlje energijo? Že samo to nam veliko pove, kaj naj uživamo in kaj ne. Jaz zagovarjam, da omejimo vnos ogljikovih hidratov, sploh kar se tiče sladkorjev, bele moke, kruha in testenin. Namesto riža in testenin povečajmo vnos zelenjave. Že samo z omejitvijo le tega, bo napredek viden hitreje. Raje povečajmo vnos maščob in beljakovin. Telo bo začelo črpati energijo iz maščobe in bo tako tudi hitreje kurilo samo maščobo. Za optimalno rekreativno življenje pa naj bo zmernost vsega. Ne pretiravajmo, ne »prenažirajmo« se. Dober trening in kakovostna prehrana sta ključ do uspeha.

Torej, se vidimo na treningu v Laguna Befit centru!

Vaša Metka 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ljubljana!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
September 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.09.2018 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe
24.09.2018 | Šport
Začetni tečaj veščine taijiquan
24.09.2018 | Kultura
Pravilno sedenje. Zdrava hrbtenica.
26.09.2018 | Ostalo
Izmenjava oblačil Tekstilnica
26.09.2018 | Ostalo
Si iskalec? Are you a seeker?
29.09.2018 | Kultura
Tribute to Oliver - Cvetličarna
30.09.2018 | Šport
Migimigi dan
30.09.2018 | Tečaji in delavnice
Vabimo k vpisu v jesenske tečaje grafike
01.10. - 30.10.2018 | Šole in vrtci
Online program: Mini Zen
01.10. - 05.10.2018 | Šport
Capoeira Slovenija - teden odprtih vrat
03.10.2018 | Tečaji in delavnice
Jungovska interpretacija pravljic in aktivna imaginacija - redna skupinska srečanja
03.10.2018 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe
24.09.2018 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe
24.09.2018 | Šport
Začetni tečaj veščine taijiquan
24.09.2018 | Kultura
Pravilno sedenje. Zdrava hrbtenica.
25.09.2018 | Kino
Srečamo se v kinu: MOJ NAROBE SVET
25.09.2018 | Umetnost
Vodstvo po retrospektivni razstavi Rika Debenjaka

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo