Logo MojaObčina.si

Ljubljana

DANES
13°C
10°C
JUTRI
15°C
6°C
1282

Fink in Korun okrepila obrambo Olimpije

Olimpija, ki jo je po koncu sezone zapustilo deset nogometašev, se je pred vstopom v novo sezono okrepila z dvema izkušenima branilcema. Po štirih letih se v zmajevo gnezdo vrača Matic Fink, v domovini pa bo po petih letih igranja na Poljskem nastopal tudi Uroš Korun.

Fink je bil nazadnje član Domžal, v dresu katerih je pred leti igral tudi Korun. Otrok celjskega kluba se je pred petimi leti pridružil Piastu iz Gliwic in s poljskim malčkom osvojil tudi naslov državnega prvaka. Osrednji branilec, ki se je pred meseci prebil tudi v člansko izbrano vrsto, je z Olimpijo sklenil dveletno pogodbo.

"Zelo sem vesel, da sem se pridružil Olimpiji. Verjamem športnemu direktorju in trenerju, da bomo sestavili dobro ekipo, da bomo konkurenčni in da se bomo borili za uspehe, ki jih želim doseči. Slovensko ligo in igralce dobro poznam, tako da komaj čakam, da se pridružim ekipi in da začnemo z resnim delom in s tekmami," pravi nogometaš, ki je v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 206 tekem.

Matic Fink je eden od ljubljencev navijačev Olimpije, z Olimpijo pa je pred štirimi leti slavil v državnem prvenstvu. Po sezoni 2015/16 ga je pot vodila v Turčijo, kjer je bil član Rizesporja in Bolusporja, vmes pa je kot nogometaš Cracovie okusil tudi poljski nogomet. V minuli sezoni se je pridružil Domžalam, tako kot Korun pa se je v Olimpijo preselil kot prost nogometaš.

"Vesel sem, da sem ponovno podpisal z Olimpijo in da se vračam v svoj dom. Znani so mi cilji in želje kluba, ki so enaki mojim osebnim, tako da upam, da bom upravičil ponovno zaupanje vodstva. Komaj čakam, da se z navijači združimo na terenu in da bom lahko zaigral pred njimi. Tukaj se najbolje počutim in vem, da bom dal vse od sebe," je dejal Fink, ki s 118 ligaškimi nastopi zaseda četrto mesto večne klubske lestvice.

Ljubljanske vrste so sicer zapustili Tomislav Tomić, Stefan Savić, Luka Menalo, Macky Bagnack, Mario Jurčević, Bojan Knežević, Matic Črnic, Matija Burin, Matija Orbanić in Marko Putinčanin. Z izjemo Bagnacka, ki je bil prodan Partizanu, je preostali deveterici potekla pogodba.

Tekst: PDo
Foto: NK Olimpija

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi