Logo MojaObčina.si

Ljubljana

DANES
12°C
1°C
JUTRI
12°C
0°C

Kmalu še več vrtičkov v Ljubljani

V Ljubljani širimo mrežo vrtičkov. Dosedanjim lokacijam dodajamo še park Muste, kjer urejamo 82 novih vrtičkov.

Vrtičkarsko območje bo opremljeno z lesenimi lopami za orodje, nadstrešnicami, sanitarijami, zbiralniki za vodo, mizami in klopmi, postavili pa bomo tudi nekaj igral za najmlajše.
Dela potekajo s polno paro, saj želimo zagotoviti, da bodo vrtički nared do začetka nove vrtičkarske sezone.

Širimo mrežo vrtičkov

Na območju Ljubljane smo uredili že osem območij za vrtičkarstvo.
Začeli smo leta 2010, ko smo uredili vzorčni območji z vrtički v Štepanjskem naselju in v Dravljah. Na obeh območjih smo uredili tudi pripadajočo opremo - lope, otroško igrišče, parkirišče, kompostnik, sanitarije in smetnjake.
V letu 2014 smo uredili vrtičkarsko območje Ježica, leta 2016 degradirano območje Rakova jelša, leta 2017 vrtičkarsko območje Vojkova, leta 2018 vrtičkarsko območje ob ulici Iga Grudna in leta 2019 vrtičkarsko območje Grba. V letu 2020 smo uredili vrtičke na območju Vižmarje - Brod (tu smo prvič uredili tudi vrtičke, ki so prilagojeni gibalno oviranim osebam). 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi