Logo MojaObčina.si

Ljubljana

DANES
14°C
0°C
JUTRI
14°C
-1°C
Deli
4361

KROŽEK ŠOLE HOSTA - GOZD MOJ PRVOBITNI DOM

Reči otroku 'Pomiri se!', med tem ko ga obdaja nemir v vseh oblikah, je nasilje svoje vrste. Raje ga primimo za roke in podimo z njim v gozd... in molčimo.
Šola Hosta vabi malčke od (3)4 leta dalje in mlade do 15 let na gozdne dogodivščine, ki v otroku prebujajo najbolj pristno in najbolj neokrnjeno. Ne vzgajajmo otroka z govorjenjem, primimo ga za roke in ga odvedimo v gozd. Pustiti otroku dihati in biti je velika stvar, ki terja od odraslega veliko osebne moči, saj nam naša 'skrb' zanj nenehoma prigovarja strahove, zaradi katerih dušimo otroka in ga motimo v njegovem doživljanju trenutka. Gozd je velik Učitelj, le dovolj dolgo moramo biti v njem in na nas izlije vse svoje darove... mir, potrpljenje, radost, mehkobo, trdoživost, ubranost, gibkost, krotkost, idejnost, navdušenje, marljivost, zadovoljnost, odsotnost vseh nezdravih potreb in odvisnosti, svobodnost v vsakem oziru... in še bi lahko jadrali v NRAV živih, katerim se je treba le voljno prepustiti, da nas napolnijo s samimi seboj. In ravno tu se skriva bojevniški pouk... kako postati voljan za priliv moči...kakšno notranja klima mora vladati človeku, da je odprt zanje...
Vabljeni enkrat mesečno na Gozdne urice:
  • Prvič v soboto 6.10. ob 10h pri cerkvi Sv.Trojice, oziroma na našem placu, potem, ko izveste, kje je.
  • Sobota 27.10.2018 ob 10h.
  • Sobota 24.11.2018 ob 10h
  • Sobota 22.12.2018,
  • Sobota 26.1.2019
  • Sobota 23.2.2019 
  • Sobota 30.3.2019
  • Sobota 20.4.2019 (predzadnja sobota)
  • Sobota 18.8.2019 (predzadnja sobota)
  • Zadnje srečanje 15.6.2019 s pogostitvijo staršev, starih staršev, bratov, sester in drugih domačih.
PREHRANA
Na vsako srečanje naj otrok prinese s seboj nekaj za na žar oz. odprt ogenj, kakšen kos sadja, kaj sladkega in nekaj za pit.
CENA

Letna članarina 30 eur.
Mesečna članarina 25 eur za člane (35 eur za nečlane).
VODI
Marjeta O. Šumrada Vrhnika
Email hosta.delavnice@outlook.com
M 031 481 014 F Gozdno učilišče Hosta

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Iksa Vizija