Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.04.2018

delno oblačno
Popoldne bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Še bodo nastale plohe in posamezne nevihte, ki bodo do noči ponehale. Prehodno bo pihal severovzhodni veter, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 °C.
11°C | 24°C
sreda, 25.04.2018
10°C | 25°C
četrtek, 26.04.2018
12°C | 24°C
petek, 27.04.2018
11°C | 23°C
sobota, 28.04.2018
10°C | 24°C
Opozorila
Torek, 24.4.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
24°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Dve priznanji URBACT dobre prakse za ......


OBČINSKE, EVROPSKI PROJEKTI

| |
07.07.2017      10:05
A A

Dve priznanji URBACT dobre prakse za LjubljanoDeli:
URBACT je program evropskega teritorialnega sodelovanja, katerega poslanstvo je spodbujati in podpirati trajnostni in celoviti urbani razvoj. Program razpisuje poziv za dobre prakse, na katerega se je med več kot tristo mesti iz vse Evrope letos prijavila tudi Ljubljana, in sicer s svojima projektoma Čebelja pot in pa s projektom zbiranjem pobud meščanov prek spletnega portala Pobude mečanov. Oba projekta sta bila izbrana kot dobri praksi skupaj še s 97 dobrimi praksami iz 25 evropskih držav, ki bodo predstavljene tudi na URBACT City Festivalu v Talinu. 
Čebelja pot je projekt, ki poudarja pomen čebel za naše preživetje ter si prizadeva za ozaveščanje prebivalcev o postopkih in dejavnostih, ki pripomorejo k zdravju čebel. Vzpostavljena je bila leta 2015, danes pa združuje že 31 institucij, ki delujejo na področju izobraževanja, kulture in gospodarstva, v program pa so vključeni tudi posamezni čebelarji in čebelarska društva.
Pobude meščanov pa so spletni portal, ki omogoča neprestano komunikacijo Mestne občine z meščani. Na Mestni občini spodbujajo neposedno komunikacijo meščanov z županom in upravo MOL, zato so poleg portala na voljo najrazličnejši komunikacijski kanali, prek katerih lahko meščani podajo svoje pobude. To lahko storijo prek telefona, faksa, navadne in elektronske pošte, na facebook strani MOL, župan pa ima tudi vsak mesec Dan odprtih vrat, ko se lahko meščani z njim osebno srečajo in pogovorijo. Pred kratkim pa je Občina vzpostavila tudi Info točko 65+ in za osebe z oviranostmi. Tako zagotavlja, da so želje in komentarji meščanov zares slišani in upoštevani.

Čestitke Ljubljani za priznanje, s katerim znova potrjuje, da je sodobna, prebivalcem prijazna prestolnica.
Več o projektu si lahko preberete tukaj.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ljubljana!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo