Logo MojaObčina.si

Ljubljana

DANES
14°C
2°C
JUTRI
4°C
-6°C
Deli
2354

Celostna prometna strategija MOL

Mestna občina Ljubljana je v preteklih šestih mesecih pripravila Celostno prometno strategijo, strateški dokument, ki nadgrajuje zadnjo takšno bolj obsežno prometno strategijo, pripravljeno leta 2012. Dokument sta izdelala Ljubljanski urbanistični zavod (LUZ) ter Regionalna razvojna agencija Ljubljanske urbane regije (RRA LUR). Že pri oblikovanju PP MOL iz leta 2012 so Mestna Občina in izdelovalci strategije v veliki meri sodelovali z javnostjo, tokrat pa so glasu javnosti namenili še več pozornosti. Javno mnenje so med drugim raziskovali tudi prek ankete, namenjene širši javnosti, ki jo je bilo moč rešiti od januarja do marca letos, sinteza in analiza pa sta bili opravljeni v mesecu aprilu. Javnost je prek ankete izkazovala svoje mnenje o prometnih tokovih Ljubljane, na primer kolesarjenju, hoji, javnem prevozu ipd. Poleg ankete so za vključevanje javnosti na Mestni Občini uporabili sodobne ukrepe ter izvedli kar 10 različnih aktivnosti vključevanja ter obveščanja javnosti. Na ta način prebivalstvo Ljubljane aktivno so-oblikuje prometno strategijo za prihodnost prestolnice.

Ena izmed glavnih usmeritev CPS MOL je, da bi bili do leta 2020 kar dve tretjini prometnih poti po Ljubljani opravljeni trajnostno – bodisi peš ali s kolesom, bodisi z javnim prevozom. Analiza pa je pokazala da je javnost trajnostnemu načinu urejanja prometa naklonjena, ter da velik pomen polaga predvsem na ureditev kolesarske infrastrukture.

Več o projektu si lahko preberete na uradnem portalu CPS MOL

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Kadrovska Asistenca-stranski