Logo MojaObčina.si

Ljubljana

JUTRI
26°C
17°C
TOR.
30°C
16°C
11416

Mladim smo delili koristne napotke za življenje

V soboto, 7. maja, se je na Ekonomski fakulteti v Ljubljani odvil že tretji dogodek za mlade Noben me ne razume. Dogodek je namenjen generaciji Z in generaciji milenijcev (mladi med 15 in cca. 30 let). Na odru je bil poudarek na temah, ki so povezane z mladimi, kot so samopodoba, družabna omrežja, kaj pomeni biti drugačen, medsebojni odnosi, spolnost, podnebne spremembe in ekologija ... Namen dogodka je pomagati mladim na njihovi poti, odstreti kakšen tabu današnjega časa in jim dati kakšen koristen napotek za življenje.

Na odru so nastopili zanimivi govorci, ki so delili svoje misli, izkušnje in energijo:

  • Maja Keuc, Amaya, pevka, je delila svojo zgodbo in nam na koncu še zapela
  • Gloria Kotnik, dobitnica bronaste medalje na OI, je delila svojo športno zgodbo o vzponih, padcih in vztrajnosti
  • Žigan Kranjčan, vsestranski umetnik (Slovenija ima talent) je dogodek otvoril na plesno glasbeni način
  • Rok Gumzej, Logout, je povedal nekaj o plusih in minusih digitalnega sveta
  • Eva Štraser, EvaGreen, nam je povedal nekaj o ekologiji in vlogi posameznika
  • Marja Milič, Money-How, je govorila o tem, kako naštudirat finance, da bo iz malega zraslo veliko
  • Alenka Švab, Roman Kuhar, Tina Kogovšek, so podali rezultate raziskave o spolnem vedenju mladih v Sloveniji
  • Katka Bogataj, je spregovorila o tem, kako biti srečen, tudi ko gre svet včasih proti tebi

Celoten dogodek pa je na simpatičen način povezoval Domen Valič.

Približno 100 udeležencev je bilo nad dogodkom navdušenih in se je v preddverju, še kar nekaj časa po zaključku uradnega dela, podružilo ob spremljavi dobrot naših partnerjev. Vsak izmed njih je domov odnesel (poleg polne vreče daril) kakšen drobec dogodka, nasvet, idejo, ki bo morda koristila takoj ali pa nekoč, ko se bo pojavil nov izziv.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi