Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.07.2018

oblačno
Ponoči se bo dogajanje umirilo. Zjutraj pa se bo na zahodu ponovno zmerno pooblačilo, možna je kakšna ploha ali nevihta. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
18°C | 28°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 28°C
ponedeljek, 23.07.2018
17°C | 28°C
torek, 24.07.2018
17°C | 27°C
Opozorila
Petek, 20.7.2018 ob 18h
Zvečer bodo v notranjosti še nastajale nevihte, možna so krajevna neurja.
18°C
28°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

ZIMSKI POČITNIŠKI DAN - povezujemo porečje ......


KULTURA

| |
02.02.2018      11:32
A A

ZIMSKI POČITNIŠKI DAN - povezujemo porečje Ljubljanice


V letošnjem letu smo se kulturno-izobraževalne ustanove iz porečja Ljubljanice odločile, da bi združile moči ter z vzajemnim sodelovanjem povezale naše obstoječe ponudbe in ustvarile nove. Moči smo združili: razstava Moja Ljubljanica na Vrhniki, Park vojaške zgodovine Pivka, Notranjski muzej Postojna ter Krajinski park Pivška presihajoča jezera. V povezovanju namreč vidimo velik potencial za večjo prepoznavnost turistično-kulturno-naravne ponudbe porečja Ljubljanice.


Deli:

Prvo skupno ponudbo vam tako predstavljamo že v februarju! V času zimskih počitnic pripravljamo zimska počitniška dneva in sicer 20. februarja, ko bo zimski počitniški dan na razstavi Moja Ljubljanica na Vrhniki ter 21. februarja v Notranjskem muzeju Postojna. Pripravili smo zanimive, zabavne in poučne vsebine, ki jih bodo otroci spoznavali preko izkustvenih, doživljajskih in ustvarjalnih delavnic. Tako bodo otroci na razstavi oziroma v muzeju preživeli cel dan!

Informacije glede zimskega počitniškega dneva na razstavi Moja Ljubljanica spremljajte na: http://mojaljubljanica.si/pocitniski-dan-na-razstavi-moja-ljubljanica/, FB, na spletnem portalu mojaobcina.si. Prijave na: info@mojaljubljanica.si do najkasneje petka, 16. februarja!

Informacije glede zimskega počitniškega dneva v Notranjskem muzeju Postojna spremljajte na: http://www.notranjski-muzej.si/si/dogodki/2018/02/21/528-Zimski-pocitniski-dan, FB, spletnem portalu mojaobcina.si, Prepih, R94. Prijave na: tina.poljsak@notranjski-muzej.si do najkasneje petka, 16. februarja!

 

ZIMSKI POČITNIŠKI DAN NA RAZSTAVI MOJA LJUBLJANICA

V času zimskih počitnic za otroke pripravljamo počitniški dan na razstavi Moja Ljubljanica in sicer 20. februarja, med 8.00 in 16.00.

 

Cena počitniškega dneva je 8 €/otroka. Cena ne vključuje malice oziroma kosila.

Za počitniški dan so POTREBNE PRIJAVE! Prijave zbiramo na info@mojaljubljanica.si do petka, 16. februarja.

OPISI POSAMEZNIH DELAVNIC

Delavnica: MLADI RAZISKOVALCI (Moja Ljubljanica)

Kje izvira reka Ljubljanica? Koliko imen ima? Kdo vse je živel na Ljubljanskem barju in kdo je izgubil svoj rog? Kdo je v srednjem veku prepisoval knjige in kam le vodi črna cev na razstavi? Vse to in še več bomo razkrivali in odkrivali na razstavi Moja Ljubljanica kot pravi mladi raziskovalci.

Delavnica: GOZDNI PREBIVALCI (Krajinski park Pivških presihajočih jezer)

Kako razločimo stopinje psa in volka v naravi? Kako velika je medvedja šapa? Kakšne odtise za seboj pušča veverica? Na delavnici GOZDNI PREBIVALCI? bomo prepoznavali odtise gozdnih živali. Otroci se bodo pobližje spoznali z gozdnimi živalmi, ki živijo na območju Krajinskega parka Pivška presihajoča jezera. Pogovorili se bomo o njihovi vlogi in o tem, zakaj je potrebno varovati njihov življenjski prostor.

 

Delavnica: IZDELAJ SVOJ PERISKOP (Park vojaške zgodovine Pivka)

Ste se kdaj spraševali, kako svet na površju vidijo podmorničarji s podmornic v morju? Ste vedeli, da imajo na podmornicah prav posebno napravo, s katero lahko spremljajo dogajanje nad morsko gladino? Kopno iz morskih globin opazujejo s pomočjo periskopa – optičnega instrumenta, ki zaradi odbijanja svetlobe od zrcal pokaže posredno sliko zunanjega sveta. Na zabavni in poučni delavnici si bomo tudi sami izdelali svoj čisto pravi periskop in tako kot podmorničarji svet opazovali skozi njegov okular. Spoznali bomo, kako deluje periskop, in izvedeli veliko zanimivega o skrivnostni podmornici, ki je na ogled v Parku vojaške zgodovine v Pivki. Odlična priložnost, ki je ne gre zamuditi. Kdo ve, morda vas pa starši že med tokratnimi počitnicami pripeljejo še na ogled podmornice v živo!

 

Delavnica: LEDENA DOBA (Notranjski muzej Postojna)

Poznate kakšno žival, ki je že izumrla? No, gotovo ste že slišali za dinozavra, jamskega medveda ali mamuta. Poleg omenjenih junakov bomo na delavnici spoznavali tudi fosilne dokaze drugih ledenodobnih živali: jelena, bizona, goveda, divjega konja, jamske hijene, leva in celo povodnega konja. Za lažjo predstavo si bomo izdelali replike ledenodobnih fosilnih kosti. Pridite in ne zamudite zgodbe o ledeni dobi!
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ljubljana!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.06.201 | Umetnost
Fotografska razstava "Foto izlet 2017"
20.07.2018 | Umetnost
David Lynch, Ogenj na odru - zaključni dogodek
20.07.2018 | Tečaji in delavnice
Online program: Ustvarjam srečo
22.07.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong - umirjena vadba
22.07.2018 | Kultura
Poletje v Tivoliju - Filmi v gozdu
24.07.201 | Tečaji in delavnice
Qigong - umirjena vadba
24.07.2018 | Umetnost
Vodstvo po razstavi David Lynch, Ogenj na odru
24.07.2018 | Kultura
Poletje v Tivoliju - glasbeni večeri americane
27.07.2018 | Družabni dogodki
FLOSFEST 2018
29.07.2018 | Umetnost
Vodstvo po razstavi Švicarija: skupnost, umetnost in narava
29.07.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong - umirjena vadba
29.07.2018 | Kultura
Poletje v Tivoliju - Filmi v gozdu
20.06.201 | Umetnost
Fotografska razstava "Foto izlet 2017"
20.07.2018 | Umetnost
David Lynch, Ogenj na odru - zaključni dogodek
20.07.2018 | Tečaji in delavnice
Online program: Ustvarjam srečo
22.07.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong - umirjena vadba
22.07.2018 | Kultura
Poletje v Tivoliju - Filmi v gozdu

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo