Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno. Krajevne padavine, deloma plohe in nevihte, ki so že zajele severozahodne kraje, se bodo razširile na vso Slovenijo ter od severa ponehale v večernem ali nočnem času. Nekatere nevihte bodo spremljali močnejši nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, v Beli krajini in Posavju še do 33 stopinj C.
20°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 30°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
19°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 6h
Danes bodo ob prehodu vremenske fronte nevihte z močnejšimi nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča.
20°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

PREJEMNIK 1. LIPOVŠKOVE NAGRADE - Ansambel ......


KULTURA

| |
23.11.2013      13:27
A A

PREJEMNIK 1. LIPOVŠKOVE NAGRADE - Ansambel MD7


Lipovškova nagrada je strokovno priznanje izvajalcem, ki ga Društvo slovenskih skladateljev podeljuje od leta 2013. Nagrada se podeljuje z izročitvijo listine. Lipovškovo nagrado prejmejo izvajalci ali izvajalske zasedbe za izjemno predanost slovenski, predvsem sodobni glasbi. Nagrada je rezultat strokovnega spremljanja in vrednotenja umetniškega poustvarjalnega prostora. Nagrado lahko prejme izvajalec ali izvajalska zasedba, ki stalno živi in deluje v slovenskem kulturnem prostoru. Kandidata Upravnemu odboru Društva slovenskih skladateljev predlaga Komisija za nagrade Društva slovenskih skladateljev, ki predlog strokovno utemelji v pisni obliki. Če Upravni odbor Društva slovenskih skladateljev predlog komisije potrdi, ta postane pravnomočen. V nasprotnem primeru ima Upravni odbor Društva slovenskih skladateljev pravico, da nagrade ne podeli ali pa jo podeli izvajalcu ali zasedbi, ki jo izbere Upravni odbor z večino glasov.


Deli:

Utemeljitev 1. Lipovškove nagrade

 

Po uspešnem dolgoletnem delovanju ansambla Slavko Osterc, z vodjem Ivom Petrićem, ki je bil pravi ambasador slovenske glasbe, se je na pobudo Pavla Mihelčiča v letu 2002 zbralo sedem odličnih slovenskih poustvarjalcev, mojstrov na svojih inštrumentih.

 

Ansambel MD7 deluje v dokaj nenavadni zasedbi. V njej so zastopane štiri orkestralne skupine - dva pihalca, oziroma bolje rečeno flavtist Matej Zupan in klarinetist Jože Kotar, ki igrata še različke od piccola do bas klarineta, pozavnist Mihael Šuler, tolkalist Franci Krevh, pianist Luca Ferrini ter dva godalca, violistka Katja Krajnik Kralj in čelist Igor Mitrovič. Vsi našteti so glasbeniki z bogatimi orkestralnimi izkušnjami, vodje sekcij simfoničnih orkestrov, priznani solisti, nekateri med njimi pa tudi odlični pedagogi.

 

Že 20. decembra 2002 je imel Ansambel MD7 prvi koncert v Trstu. V svojem neprekinjenem enajstletnem delovanju je sodeloval na številnih festivalih in koncertih, tako doma kot v tujini, na Hrvaškem, Avstriji, Irski, Italiji, Romuniji in Koreji.

 

Zaradi specifične zasedbe Ansambla MD7, so ves čas delovanja  nastajala nova, predvsem slovenska dela. V njihovih programih je moč zaslediti dela: Iva Petrića, Davida Beoviča, Črta Sojarja Voglarja, Pavla Mihelčiča, Janija Goloba, Dušana Bavdka, Bojane Šaljić Podešva, Marka Mihevca, Nenada Firšta, Petra Šavlija, Nine Šenk, Urške Orešič Šantavec, Bojana Glavine, Tomaža Habeta, Lojzeta Lebiča, Vita Žuraja, Urške Pompe, Tine Mauko in Mateja Bonina, skladateljev različnih slogov in starosti.

 

Prva leta je Ansamblu MD7 dirigiral Steven Loy, po odhodu v tujino, pred dvema letoma, pa ga je nadomestil dirigent Simon Krečič.

Povabilu k ustvarjanju novih del so se poleg domačih odzvali tudi številni tuji glasbeniki iz Hrvaške, Italije, Francije, Švice, Avstrije, Danske, Češke, Poljske, ZDA, Brazilije, Hong Konga in Koreje.

Program Ansambla MD7 danes obsega več kot 80 skladb, svojo odličnost pa izkazuje tudi na treh samostojnih zgoščenkah.

Zaradi vsega zapisanega ansamblu MD7 z umetniškim vodjem Pavlom Mihelčičem podeljujemo Lipovškovo nagrado za izjemen doprinos pri uveljavitvi slovenske glasbene ustvarjalnosti.

                                                                                                                     

Tomaž Habe

Predsednik Komisije za nagrade in priznanja DSS
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO SLOVENSKIH SKLADATELJEV? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
DRUŠTVO SLOVENSKIH SKLADATELJEV
DRUŠTVO SLOVENSKIH SKLADATELJEV
TRG FRANCOSKE REVOLUCIJE 0006
Tel:(01) 241 56 60

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo