Logo MojaObčina.si

Ljubljana

JUTRI
19°C
2°C
SRE.
20°C
0°C
1124

Predavanje: Delovanje Waffen – SS v Ljubljani

Zgodovinsko društvo Ljubljana in Muzej novejše zgodovine Slovenije

Vas vabita na predavanje dr. Klemena Kocjančiča :

Delovanje Waffen – SS v Ljubljani

Predavanje bo v četrtek, 20. februarja 2020 ob 18. uri v Muzeju novejše zgodovine Slovenije na Celovški 23 v Ljubljani.

 

Med drugo svetovno vojno na Slovenskem so (še posebej v letih 1943-1945) delovale številne enote in ustanove Waffen-SS. Waffen-SS, ki se je razvila kot (para)vojaška sila nacistične organizacije, je veljala za četrto vejo nemških oboroženih sil in kot taka vpletena v boje tako na fronti, kot v zaledju. Ljubljana, kot največje mesto v Slovenijo, je v letih 1943-1945 ‘gostila’ več deset enot in ustanov Waffen-SS, ki so bili vpleteni v boje proti slovenskim partizanom, predstavljali okupacijsko silo, izvajali urjenje (tako lastnih pripadnikov kot slovenskih domobrancev) in druge dejavnosti. V Ljubljani so bili nastanjeni tako v vojaških, družbenih in zasebnih objektih, pri čemer so bili strateško razporejeni po celotnem mestu.

 

Dr. Klemen Kocjančič je leta 2013 diplomiral iz teologije na Teološki fakulteti v Ljubljani, magistriral leta 2014 iz obramboslovja na Fakulteti za družbene vede v Ljubljani in leta 2018 doktoriral iz zgodovine na Filozofski fakulteti v Ljubljani. Od leta 2019 je asistent-raziskovalec na Obramboslovnem raziskovalcem centru Fakultete za družbene vede v Ljubljani. Poleg druge svetovne vojne v Sloveniji (s poudarkom na delovanju enot in ustanov Waffen-SS) ter širši regiji (nekdanja Jugoslavija, Italija, Avstrija) raziskuje še versko-motivirani radikalizem, ekstremizem in terorizem ter vojaško sociologijo (duhovna oskrba, vojaške družine).

 

Vabljeni!

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi