Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.07.2018

delno oblačno
Zvečer in ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 12 do 17, ob morju okoli 20 °C.
17°C | 31°C
sobota, 19.07.2018
15°C | 32°C
nedelja, 21.07.2018
18°C | 29°C
ponedeljek, 22.07.2018
17°C | 29°C
torek, 23.07.2018
17°C | 29°C
Opozorila
Četrtek, 19.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
31°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Nigel Kennedy prvič v Sloveniji


KULTURA

| |
10.01.2018      10:53
A A

Nigel Kennedy prvič v SlovenijiDeli:

Violinski virtuoz prvič prihaja v Slovenijo

Najbolje prodajani violinist vseh časov preseneča z unikatnimi nastopi.

Nekonformistični umetnik je tudi velik oboževalec nogometnega kluba Aston Villa.

Zimski festival – 10. februar 2018 – Nigel Kennedy, Unionska dvorana

V Slovenijo prvič prihaja violinistični virtuoz Nigel Kennedy. Poznan po svojem šarmu in karizmatičnem nastopu je postal mednarodni superzvezdnik in s svojimi albumi ostaja najbolje prodajani violinist vseh časov. Velik uspeh je dosegel njegov posnetek Vivaldijevih Štirih letnih časov ob spremljavi Angleškega komornega orkestra leta 1989. Album, ki so ga prodali v več kot treh milijonih izvodov, velja za enega najbolje prodajanih albumov klasične glasbe vseh časov. Nekonformistični umetnik je poznan po svojih unikatnih nastopih s katerimi je klasično glasbo približal širokemu občinstvu. Svoje nastope je popeljal izven klasičnih okvirov in premaknil meje žanra klasične glasbe ter prevetril stroge okvire klasičnih nastopov. Na koncertih je pogosto odstranil svojo kravato in suknjič ter postal pionir vpeljave novih glasbenih zvrsti in načinov nastopanja. Nigel Kennedy preseneča s svojo unikatno osebnostjo in posebno ljubeznijo do nogometnega kluba Aston Villa. Za tekmo za Pokal prvakov leta 1982 je celo prekinil enega svojih koncertov in si jo skupaj z občinstvom ogledal na velikem platnu. »Tisto noč je prišlo do pravilnega rezultata« se zmage kluba Aston Villa spominja Nigel »in občinstvo je uživalo tako v glasbi kot v nogometu«.

​V svojem ustvarjanju se je poleg klasične glasbe lotil tudi rock glasbe z interpretacijami del po katerih je slovel pokojni Jimi Hendrix, kar je vodilo v številna sodelovanja s priznanimi izvajalci kot so: Sir Paul McCartney, Kate Bush, The Who, pevcem Robertom Plantom skupine Led Zeppelin in mnogimi drugimi. Angleški violinist sodi med najvidnejše violiniste vseh časov, saj je nadarjeni glasbenik dobitnik številnih mednarodnih nagrad (Echo, Bambi itd.) in večkratni Grammy nominiranec. Leta 1997 je prejel nagrado Brit za neizmeren prispevek k britanski glasbi, leta 2001 pa si je prislužil nagrado za glasbenika leta. »Včasih glasbo primerjam s tekmovalnimi športi. Vidimo lahko velike športnike, ki se nenehno izboljšujejo. Tudi, ko pridejo na najvišja mesta niso nikoli zadovoljni, vedno od sebe zahtevajo več. Tako tudi jaz. Od mene lahko še veliko pričakujete in zelo sem navdušen nad prihodnjimi projekti« pravi o svoji glasbi Nigel Kennedy. Rojen v Brightonu, v glasbeni družini, je čudežni deček že pri 7 letih postal učenec glasbene šole pod mentorstvom legendarnega violinista Menuhina, ki je dečku plačeval celotno šolnino, svojo glasbeno izobrazbo pa je pozneje nadaljeval na prestižni šoli Juilliard v New Yorku. Pri 16 letih je prvič nastopil v priznani koncertni dvorani Carnegie Hall in pri 28 letih že posnel prvi album, na katerem je izvedel znani violinski koncert skladatelja Edwarda Elgarja. Že v mladosti je nase opozoril s svojo drugačnostjo in sproščenimi nastopi na katerih je presenečal z nekonvencionalno opravo. »To mi je nudilo neposredno povezavo z obiskovalci v dvorani« je o svojih nastopih povedal Nigel »Zavedeli so se, da sem jim enak. Zaradi tega so bili moji nastopi bolj vznemirljivi«.

Nigel Kennedy bo nastopil 10. februarja v sklopu koncertov Zimskega festivala, na festivalu pa bodo nastopili tudi priljubljeni New Swing Quartet in operni zvezdnik Ramón Vargas.

Vstopnice za koncert ŽE NA VOLJO na vseh prodajnih mestih Eventim (Petrol / OMV / Big Bang / Pošta Slovenije ) in na spletni strani: http://www.ljubljanafestival.si/event/nigel-kennedy-violina/
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ljubljana!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.07.2018 | Umetnost
David Lynch, Ogenj na odru - zaključni dogodek
20.07.2018 | Tečaji in delavnice
Online program: Ustvarjam srečo
22.07.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong - umirjena vadba
22.07.2018 | Kultura
Poletje v Tivoliju - Filmi v gozdu
24.07.201 | Tečaji in delavnice
Qigong - umirjena vadba
24.07.2018 | Umetnost
Vodstvo po razstavi David Lynch, Ogenj na odru
24.07.2018 | Kultura
Poletje v Tivoliju - glasbeni večeri americane
27.07.2018 | Družabni dogodki
FLOSFEST 2018
29.07.2018 | Umetnost
Vodstvo po razstavi Švicarija: skupnost, umetnost in narava
29.07.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong - umirjena vadba
29.07.2018 | Kultura
Poletje v Tivoliju - Filmi v gozdu
20.07.2018 | Umetnost
David Lynch, Ogenj na odru - zaključni dogodek
20.07.2018 | Tečaji in delavnice
Online program: Ustvarjam srečo
22.07.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong - umirjena vadba
22.07.2018 | Kultura
Poletje v Tivoliju - Filmi v gozdu
24.07.201 | Tečaji in delavnice
Qigong - umirjena vadba

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo