Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.04.2018

delno oblačno
Popoldne bo jasno, pihal bo veter južnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 27 °C.
10°C | 28°C
nedelja, 22.04.2018
10°C | 26°C
ponedeljek, 23.04.2018
11°C | 27°C
torek, 24.04.2018
13°C | 25°C
sreda, 25.04.2018
10°C | 25°C
Opozorila
Sobota, 21.4.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
28°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Bi flamenko 2018


KULTURA, DOGODKI

| |
02.02.2018      10:33
A A

Bi flamenko 2018Deli:

Na mednarodnem bienalnem festivalu Bi flamenko se bo tradicija mešala s sodobnim, z urbanim, klasični flamenko koraki se bodo združevali s povsem modernimi plesnimi, elektronski biti bodo posegli v utečene melodije klasičnih inštrumentov, z mediteranskim temperamentom pa se bodo prepletali arabski in afriški ritmi. 

 

Osrednja gostja festivala bo trenutno največja zvezda flamenka, plesalka in koreografinja Rocío Molina, s projektom Padec iz raja. Projekt je temperamentna in z vrhunskim plesom začinjena zgodba, v kateri se mešajo tradicionalni koraki flamenka, električne kitare, rockovski bobni, petje jeznih moških ter ples občutljive in izjemne ženske.

 

Projekt Qasida, izjemna glasbena povezava med mlado seviljsko kantaoro Rosario »La Tremendito« in njenim iranskim kolegom Mohammadom Motamedijem, preučuje korenine flamenka v bogatih, raznovrstnih poetičnih pesmih in improvizacijah Motamedija, vzhajajoče zvezde perzijske klasične glasbe in sijočega utelešenja obnovljene tradicionalne glasbe.

 

Naravnost ven je naslov dueta v katerem se plesalka Sara Cano in pevec Alberto Fuentes podajata na neizčrpno potovanje po različnih plesnih tradicijah, od Azije do Južne Amerike. Projekt Bagatela odlične plesalke Ane Morales je zlitje elektronske glasbe in sodobnega flamenka, v katerem tradicionalne inštrumente zamenjajo računalniško programirane zvočne krajine.

Gostili bomo premiero projekta domače flamenko ustvarjalke. Firebird, križanec metalskega koncerta in flamenko koreografije, je prvi skupini projekt ustvarjalnega tandema plesalke in performerke Ane Predin Pandur ter glasbenika Gianija Poposkega, pevca mednarodno uspešne metal skupine Noctiferia.

Na uvodni večer festivala bo nastopil Diago Carrasco, pod njegovim vodstvom je cela generacija umetnikov flamenko pripeljala v jazz, pop in rock, ne da bi pri tem trpela tradicija. Fenomen jazz flamenka, glasbenik Alfonso Aroca, ki bo festival tudi zaključil, je flamenko popeljal v globine jazza. Tradicionalno flamenko kitaro je »preskribiral« v klavir ter sestavil odličen kvintet mladih glasbenikov; ko se na odru pojavi še plesalec Abel Herana, občinstvo osupne.

 

Festival pa bodo pospremile filmske projekcije, plesne delavnice, pogovori z ustvarjalci in druženja v Klubu CD.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ljubljana!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
April 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.04.201 | Tečaji in delavnice
POSTANITE ENERGETSKO NEODVISNI!

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo