Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 19°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice €nergija

Kako učinkovito uporabljamo pomivalni stroj


€NERGIJA

| |
16.05.2013      10:41
A A

Kako učinkovito uporabljamo pomivalni strojNe zaženite pomivalnega stroja, če v njem ni dovolj posode.
Ne zaženite pomivalnega stroja, če v njem ni dovolj posode.
Deli:

Napolniti pomivalni stroj je nadvse enostavno opravilo, kajne? V napravo naložimo umazano posodo, dodamo detergent in to je to. Vendar pa občasno moramo pralni cikel ponoviti, saj na posodi najdemo ostanke hrane, okrušijo se nam kozarci ali naletimo na kakšno drugo težavo. Na drugi strani pa mogoče uporabljamo preveč energije, ki bi jo sicer potrebovali za čisto posodo. Poglejmo torej kako tem bolj učinkovito uporabimo naš pomivalni stroj.

 

Predpomivanje?

 

Vprašanje ali je treba posodo, preden jo zložimo v stroj, ročno pomiti je stvar debate. Načeloma to ni potrebno, saj sodobni pomivalni stroji in detergenti dobro odstranijo ostanke hrane. Ročno samo odlijte tekočine in s papirjem ali vilicami odstranite grobe ostanke hrane. Ročno splakovanje ni potrebno, če pa že splakujemo pa uporabimo hladno vodo.

 

Predpomivanje ali splakovanje uporabi veliko vode, da naredite nekaj, kar vaš kuhinjski pomagač opravi sam po sebi. V primeru, da se je med kuhanjem jed prijela, je hitreje in energijsko bolj učinkovito, če posodo do konca pomijete ročno.

 

Pravilno nalaganje

 

Sedaj, ko imamo posodo pripravljeno za postavitev v stroj, moramo le to tudi pravilno zložiti. Energijsko najbolj učinkovito bo, če svoj pomivalni stroj zaženete, ko je poln. To je tudi pravilo, ki drži za večino gospodinjskih aparatov. Prepričajte se, da bo v stroju dovolj posode in se zagon cikla splača.

 

Pri nalaganju posode začnite pri dnu, torej na spodnji košari. Tako preprečite, da bi se posoda v spodnji košari sproti umazala z ostanki hrane na posodo v zgornji košari. To pravilo upoštevajte tudi, ko zlagate posodo iz stroja, saj tako kapljice vode, ki ostanejo na posodi v zgornji košari, ne bodo zmočile posode v spodnji.

 

V spodnjo košaro najprej zložite večje kose posode, kot so pladnji in veliki krožniki. Naložite jih tudi bližje stranem pomivalnega stroja, saj tako ne bodo ovirali vroče vode pri pomivanju drugih kosov posode. Na sredo zložite manjše krožnike in sklede. V zgornjo košaro pa zložite kozarce in skodelice. Zgornje košarice so z razlogom oblikovane tako, da sprejmejo kozarce. Pri tem pa pomivalnega stroja ne prenatrpajte. Če se kozarci med sabo stikajo, bo v najboljšem primeru posoda slabo, saj voda ne more počistiti med posameznimi kosi, v slabšem primeru pa se lahko tudi okrušijo ali zlomijo. Tudi plastična posoda sodi na zgornjo košaro, saj je tako dlje od grelca vode.

 

Ko ste posodo zložili v stroj, morate nujno preveriti, če je zložena tako, da ne ovira vrtenja ročice za prhanje.

 

Uporaba pravega cikla

 

V primeru, da boste oprali manjšo količino posode, ali pa posoda ni posebej umazana, ni nobenega posebno dobrega razloga, da uporabite najmočnejši cikel. Ta je verjetno bil vklopljen, ko ste napravo kupili, vendar pa to ni izgovor, da uporabljate le ta cikel. Pozanimajte se o možnostih vašega pomivalnega stroja in uporabite pravi cikel za dano nalogo.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ljubljana!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
25.10.201 | Tečaji in delavnice
Jutranja delavnica Magičnost gibanja
25.10.2017 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Magicnost gibanja
26.10.2017 | Umetnost
Človek, ki je gledal svet
26.10.2017 | Umetnost
Človek, ki je gledal svet
29.10.2017 | Tečaji in delavnice
Foto delavnica s kostanjevim piknikom
24.10.2017 | Šport
AKTIVNI TOREK- predstavitvena delavnica
24.10.2017 | Ostalo
VINUS festival vin, neomejena degustacija za 10 eur
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
JOGA NIDRA - jogijsko spanje
25.10.201 | Tečaji in delavnice
Jutranja delavnica Magičnost gibanja
25.10.2017 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo