Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.11.2017

delno oblačno
Ponoči bo deloma jasno, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Ponekod bo zapihal jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, v alpskih dolinah do -5, ob morju okoli 6 °C.
0°C | 11°C
sreda, 22.11.2017
4°C | 12°C
četrtek, 23.11.2017
5°C | 12°C
petek, 24.11.2017
2°C | 13°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
11°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Dan preventivnih dejavnosti: Skupaj za boljše ......


VRTEC, OSNOVNA ŠOLA, LOKALNE SKUPNOSTI, ZDRAVJE IN LEPOTA, VSEŽIVLJENJSKO UČENJE

| |
01.06.2015      21:35
A A

Dan preventivnih dejavnosti: Skupaj za boljše zdravje otrok in odraslih


Na preventivnih dejavnostih smo se srečali otroci in odrasli, se družili in spoznavali, opravili meritve krvnega sladkorja, holesterola, krvnega pritiska, telesne mase, se posvetovali s strokovnjaki ZD Litija in ekipo nacionalnega programa SVIT ter opravili test vzdržljivosti – hoja na 2 km.


Deli:

Vzgoja za zdravje se začne v družini in je naloga staršev, pri tem pa jim vzgojno-izobraževalne ter zdravstvene organizacije pomagamo. Mnogi brezplačni preventivni programi, tudi nacionalni programi SVIT, DORA in ZORA ter program CINDI, ki ga izvajajo v ZD Litija, in program projekta Zdrave šole, ki se izvaja v OŠ Gabrovka - Dole, dodatno prispevajo k osveščanju otrok in odraslih na področju varovanja zdravja.

 

Dodatno pozornost smo namenili ukrepom in aktivnostim, ki ohranjajo zdravje črevesa in danke. Zanimivo predstavitev nam je omogočila ekipa programa Svit – državnega programa presejanja in zgodnjega odkrivanja predrakavih sprememb in raka na debelem črevesu in danki. Uigrana ekipa študentov medicinske fakultete ter diplomirane medicinske sestre Lidije Jeršin je že v dopoldanskem času, ob atraktivnem in velikem modelu napihljivega črevesa in danke, osveščala otroke VVE Čebelica ter njihove stare starše in učence naše osnovne šole iz Gabrovke in z Dol pri Litiji. Vsi obiskovalci so z zanimanjem spoznavali delovanje črevesa, se seznanili z bolezenskimi spremembami, ki na črevesu nastanejo pogosto zaradi nezdravega življenjskega sloga, in spoznali program Svit. V popoldanskem času pa so delovanje črevesa in program Svit spoznavali starši in krajani.

   Navdušenje udeležencev preventivnih dejavnosti, da so si v hitrem življenjskem tempu in ob vseh obveznostih vzeli nekaj časa zase, ter potrditev, da solidno skrbijo za svoje zdravje, je spodbuda za vse tiste, ki se po opravljenih testih in pogovoru s strokovnjaki odločijo, da bodo v svoj življenjski stil vnesli spremembe, ki bodo čez nekaj časa prispevale k boljšemu zdravju.

   Z enostavnimi spremembami, predvsem v prehranjevalnih navadah, in s telesno aktivnostjo lahko občutno izboljšamo svoje zdravje ter omogočimo otrokom, da si pridobijo zdrave življenjske vzorce.

  

Zahvaljujemo se delavcem ZD Litija ter SVIT-ovim ekipam, ki izvajajo preventivne dejavnosti na terenu in se tako približajo prebivalcem, ki živijo izven mestnih središč, v bolj oddaljenih krajih.  

 

Maja Plazar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Osnovna šola Gabrovka - Dole? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Osnovna šola Gabrovka - Dole
Osnovna šola Gabrovka - Dole
GABROVKA 30
Tel:(01) 897 10 42
Koledar dogodkov Preglej vse
November 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.11.2017
Danes ni dogodkov.
25.11.201 | Ostalo
SVETOVALNI DAN V CENTRU ZA ZUNANJO UREDITEV
25.11.2017 | Družabni dogodki
prireditev "Večer po domače"
26.11.2017 | Družabni dogodki
Dobrote Jablaniške doline
26.11.2017 | Družabni dogodki
Dobrote Jablaniške doline
25.11.201 | Ostalo
SVETOVALNI DAN V CENTRU ZA ZUNANJO UREDITEV
25.11.2017 | Družabni dogodki
prireditev "Večer po domače"
26.11.2017 | Družabni dogodki
Dobrote Jablaniške doline
26.11.2017 | Družabni dogodki
Dobrote Jablaniške doline

Bodite prvi pri oddaji mnenja.