Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 13.12.2017

oblačno
Danes bo oblačno s padavinami. Po nižinah v notranjosti bo ob močnejših padavinah večinoma snežilo, sicer pa rahlo deževalo. Popoldne bodo padavine oslabele in do večera povečini prehodno ponehale. V Vipavski dolini in na Krasu bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 0 do 5, na Primorskem do 10 °C.
4°C | 2°C
četrtek, 14.12.2017
2°C | 6°C
petek, 15.12.2017
6°C | 8°C
sobota, 16.12.2017
1°C | 4°C
nedelja, 17.12.2017
-4°C | 1°C
Opozorila
Sreda, 13.12.2017 ob 11h
Nekatere reke v zahodni, osrednji in južni Sloveniji bodo še poplavljale.
4°C
2°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

»Blagor hiši, kjer se pesem sliši«


KULTURA, SOSED SOSEDU, PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA, VERSKE

| |
13.10.2015      23:48
A A

»Blagor hiši, kjer se pesem sliši«


In se je slišalo lepo in ubrano petje v župnijski cerkvi v Litiji to nedeljo, 11. oktobra, kjer se je odvijala Revija odraslih cerkvenih pevskih zborov dekanije Litija.


Združene zbore je pri zaključnih pesmih vodil dirigent g. Tomaž Pirnat
Združene zbore je pri zaključnih pesmih vodil dirigent g. Tomaž Pirnat
Deli:

S toplo in prijazno besedo nas je napovedovalka Anja Novak popeljala med lepoto pregovorov, ki so zapisani o pesmih in nas obenem navduševala, da pričnemo vsi peti - z razlogom, ker pravijo, da kdor poje zlo ne misli, ali pa kdor poje dvakrat moli, lepa pesem srce razvedri in…., še je bilo dobrih razlogov.  Tako so nas z lepo pesmijo, ki je balzam za dušo, razvajali MePZ župnije Sv. Martina Šmartno, Župnijski Mladinski zbor sv. Nikolaja, MPZ Fantje od Fare, Cerkveni Mešani zbor sv. Benedikta Kresnice in Zbor sv. Nikolaja. Nastopajoči so nam predstavili dela domačih in tujih skladateljev.

Ob koncu so pod vodstvom dirigenta Tomaža Pirnata, ki je tudi strokovno spremljal revijo in ob spremljavi organistke Urške Vidic, združeni v en zbor zapeli še pesmi Tisoč let je že minilo, Božje milostno Srce in O Gospa moja. Pravijo, da »Blagor hiši, kjer se pesem sliši« in se sliši tudi v cerkvah, ne samo v Litijski, pač pa tudi po vseh drugih v naši dekaniji, saj se z njeno lepoto daje slovesnosti še kako velik pečat.

Litijski dekan g. Štefan Pavli se je ob tej priložnosti zavalil vsem, ki so srečanje pripravili, Javnemu skladu za Kulturne dejavnosti Litija in gospej Rosani, gostitelju in litijskemu župniku g. Jožetu Tomšiču in »pridnim farankam«, dekanijskim duhovnikom, zborovodjem, organistom in pevcem. Prav slednji s svojim prispevkom še kako polepšajo in povzdignejo vsako bogoslužje.

 

Še se bo pelo tod v srcu dežele; in to nas veseli, saj imamo veliko dobrih pevcev, posameznikov, zborov in skupin, ki z ljubeznijo gojijo spoštovanje, ter širijo ljubezen do lepega in ubranega petja še naprej. Nas pa razveselijo, včasih z milimi in drugič z mogočnimi glasovi, katerim se bomo in to obljubimo, pridružili po svojih močeh.

 

Uroš Pušnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Litija!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent

Bodite prvi pri oddaji mnenja.