Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Vikendi odprtih vrat pri turističnih ......


TURIZEM

| |
05.09.2015      11:38
A A

Vikendi odprtih vrat pri turističnih ponudnikih Srca Slovenije


Spoznajte posebnosti Srca Slovenije na vikendih odprtih vrat! Pričakujte doživetja s posebnimi ugodnostmi in presenečenji. Spoznavajte rokodelske in druge tradicije, presenetite otroke s posebnimi dogodivščinami, razgibajte se v krajih posebnih razgledov in s potepanji od enih do drugih vrat sodelujte v nagradni igri za družinsko kopanje v Termah Snovik!


Deli:

Šmartnem pri Litiji, Lukovici, Litiji in Kamniku od konca avgusta do oktobra 2015 potekajo vikendi odprtih vrat pri turističnih ponudnikih. Vsak vikend lahko obiščete več ponudnikov, ki vam bodo ponudili edinstveno izkušnjo s posebnimi ugodnostmi in presenečenji. Spoznavajte območje Srce Slovenije, ki v zaledju glavnega mesta Slovenije ponuja drugačna doživetja slovenskih posebnosti.

 

PROGRAM DOGAJANJA V OBČINI LUKOVICA OD 4. DO 6. SEPTEMBRA:

 

V petek in soboto, 4. in 5. septembra, lahko obiščete GOSTILNO FURMAN, Stari trg 19, kjer vas ob kosilu od 12. do 16. ure razveselijo z brezplačnim vrčkom domačega piva Rokovnjač.

 

V soboto, 5. septembra, se bo dogajalo:

̶            V SADOVNJAKU KMETIJSKEGA INŠTITUTA SLOVENIJE, Brdo pri Lukovici 5, kjer bodo vrata odprta od 10. do 17. ure, kjer vam bodo med drugim strokovnjaki na predavanju ob 13. uri predstavili še tehnologijo pridelovanja sadnih proizvodov.

̶            V ČEBELARSKEM CENTRU SLOVENIJE, Brdo pri Lukovici 8, lahko od 10. do 17. ure spoznavate skrivnosti čebelarstva, ob 15. uri pa se udeležite vodenega ogleda centra in čebelarske učne poti z degustacijo medu.

̶            V PAVLETOVI HIŠI V KRAŠNJI, Krašnja 31, si lahko od 10. do 14. ure ogledate muzejsko zbirko. KUD Fran Maselj Podlimbarski pa ob 16. uri pripravlja srečanje pevcev ljudskih pesmi slovenskih pokrajin ter prikaz starih obrti.

̶            Na EKO KMETIJI PR´MATOŽET, Krašnja 26, se bo za vnaprej prijavljene udeležence ob 9. uri začela delavnica peke kruha po posebni promocijski ceni (15 evrov). Prijavite se po telefonu 031 613 564.

̶            V SREČNI HIŠI v Lukovici, Obrtniška 1, od 12. do 20. ure pripravljajo brezplačne ustvarjalne delavnice in igre na prostem za vnaprej prijavljene otroke (prijave na info@srecnahisa.si do četrtka, 3. septembra). Ob16. uri pa se bo začelo izdelovanje kred, od 18. do 19. ure pa bo na sporedu igriva angleščina.

 

V soboto in nedeljo, 5. in 6. septembra, ne zamudite doživetij:

̶            V DVORCU RUS, Šentvid pri Lukovici 4, kjer bodo od 14. do 18. ure ogledi dvorca, čigar zgodovina sega v leto 1675, ter galerije in trgovinice. 

̶            Na GRADIŠKEM JEZERU, okoli katerega se vije del Rokovnjaške poti, se boste ta vikend lahko osvežili s pijačo na jasi.

 

S potepanji od enih do drugih vrat sodelujte v nagradni igri za družinsko kopanje v Termah Snovik. Nagradna igra poteka pri ponudnikih, ki sodelujejo v promocijski akciji. Pri njih lahko obiskovalci izpolnijo srčke z nagradnim vprašanjem. Nagradno žrebanje bo potekalo novembra letos.

 

Več informacij: http://www.srce-slovenije.si/index.php?t=events&id=5981&l=sl&portal=o-srcu-slovenije

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Litija? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občina Litija
Občina Litija
Jerebova ulica 14
Tel:(01) 896 34 24

Bodite prvi pri oddaji mnenja.