Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 18°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

JUB omogočil prenovo otroških igral in klopi ......


PROSTOVOLJSTVO

| |
11.04.2014      12:26
A A

JUB omogočil prenovo otroških igral in klopi v občini LitijaDeli:

V akciji Dan za spremembe, ki se je v Občini Litija začela odvijati v petek, 4. aprila, je družba JUB s svojimi barvami JUBIN poskrbela, da bodo odslej otroška igrala in klopi na številnih otroških igriščih zasijala v novih barvah. Razveseljevala bodo tako malčke in njihove starše kot tudi druge krajane Litije, ki bodo do pozne jeseni veliko prostih uric preživeli v parkih na desnem bregu reke Save.

 

V akcijo, katere pobudnika sta Mladinski svet občine Litija in ZKMŠ Litija enota Mladinski center Litija, se je doslej vključilo preko 30 prostovoljcev, ki bodo v aprilu še naprej pridno brusili in barvali igrala. Doslej so uredili tri igrišča, in sicer na Rozmanovem trgu, za Maistrovo ulico ter igrišče med Brodarsko ulico in Rozmanovim trgom.

 

Vodji projekta Mojca Mikac in Tina Baš sta poudarili, da akcije brez barv podjetja JUB organizatorju ne bi uspelo izpeljati: »V imenu malčkov, staršev in drugih krajanov se iskreno zahvaljujemo družbi JUB, ki se je velikodušno odzvala in nam podarila veliko barv za naša igrišča. JUB je s tem ponovno dokazal, da barve ne spremenijo le našega doma, temveč tudi prostor javnega dobrega, ki kljub sodobnemu načinu življenja še vedno ostaja zbirališče vseh generacij.«

 

Obnove bodo deležna še igrišča na Gradcu na Ulici 25. maja in na Marokovi poti, pa tudi igrišče na Trgu na stavbah. Vzporedno bodo na omenjenih površinah ter na Valvazorjevem trgu za sprehajalce prenovili tudi vse klopi. Držimo pesti, da bo prostovoljcem vreme v aprilu naklonjeno in da bodo dela čim prej končali.

 

Foto: Zadruga.traparij in Evgen Malis
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Litija? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občina Litija
Občina Litija
Jerebova ulica 14
Tel:(01) 896 34 24

Bodite prvi pri oddaji mnenja.