Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.07.2017

pretežno oblačno
Do jutra bo dež v večjem delu Slovenije ponehal, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 16, ob morju okoli 18 stopinj C.
16°C | 25°C
sreda, 26.07.2017
14°C | 25°C
četrtek, 27.07.2017
13°C | 25°C
petek, 28.07.2017
14°C | 30°C
sobota, 29.07.2017
17°C | 30°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.7.2017 ob 18h
Danes bodo nekatere nevihte spremljala krajevna neurja z nalivi in močnejšimi sunki vetra. Ni izključen tudi pojav toče. Hladna fronta bo v popoldanskih in večernih urah prešla Slovenijo.
16°C
25°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Prvi uporabniki že v prostorih ......


VRTEC, OBVESTILA

| |
20.05.2014      10:23
A A

Prvi uporabniki že v prostorih medgeneracijskega središčaMedgeneracijsko središče Socialno varstveni center Litija
Medgeneracijsko središče Socialno varstveni center Litija
Deli:

Večletne sanje in težko pričakovana selitev v nove prostore stavbe SVC se pričenja, kajti v mesecu maju je bilo končno pridobljeno uporabno dovoljenje. Objekt, ki bo pilotni primer medgeneracijskega  sožitja različnih starostnih kategorij uporabnikov, bo združeval in povezoval mlado generacijo in starejše varovance enote doma Tisje.

 

Kot prvi bodo svoje prostore zasedli malčki enote vrtca RIBICA. V ponedeljek, 26. maja 2014, se bo v izredno lepo urejene prostore v pritličju vzhodnega stolpiča,  v tri oddelke enote RIBICA,  vselilo 40 malčkov.

 

Glasbena šola Litija-Šmartno letos praznuje 60 let organiziranega glasbenega izobraževanja in zato bo vselitev v nove prostore  še bolj svečana. Pouk se bo izvajal v treh nadstropjih zahodnega stolpiča novega objekta na Ljubljanski ulici 3.

 

V teh dneh potekajo zaključni pogovori  z Nepremičninskim skladom pokojninskega in invalidskega zavarovanja  o odkupu varovanih stanovanj. V stavbi SVC v Litiji  bo na voljo 17 oskrbovanih stanovanj, ki bodo na voljo vsem zainteresiranim najemnikom.

Oskrbovana stanovanja (pred leti se je uporabljal izraz varovana stanovanja) so namenjena starejšim od 65 let, ki jim zdravstvene razmere še dopuščajo samostojno bivanje. Oskrbovana stanovanja so lastniška in najemna. Nepremičninski sklad pokojninskega in invalidskega zavarovanja d.o.o. je z 211 stanovanji največji ponudnik oskrbovanih najemnih stanovanj v Sloveniji. Ta se nahajajo v Celju, Kopru, Kranju, Krškem, Logatcu, Ljutomeru, Mariboru, Murski Soboti, Novi Gorici, Trebnjem in Trzinu. Sklad med svojimi najemniki občasno izvaja ankete, ki kažejo na veliko stopnjo zadovoljstva med stanovalci. Trenutno so vsa oskrbovana stanovanja Nepremičninskega sklada PIZ zasedena,  zato je potrebno oddati vlogo.

 

Objekti in stanovanja so prilagojeni gibalno oviranim osebam (dvigalo, držala, prilagojena kopalnica), tudi osebam z vozički. Zagotovljena so parkirna mesta. Najemno razmerje so sklene za nedoločen čas. Stanovanja imajo opremljeno kuhinjo in kopalnico. Opremljena so s klicno napravo za klic v sili 24 ur dnevno. Najemniki lahko proti plačilu koristijo storitve oskrbnika po svojih željah in potrebah. Najpogostejše storitve so pomoč v oskrbovanem stanovanju (dnevno prinašanje obrokov hrane, vzdrževanje osebne higiene, gospodinjska pomoč, čiščenje, pranje, likanje…), nudenje zdravstvene nege in storitev ter pomoč pri ohranjanju družabnih stikov. Oskrbnik je navadno bližnji dom starejših občanov. 

 

 

 

 

 

Foto: Saša Pirnavar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Litija? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občina Litija
Občina Litija
Jerebova ulica 14
Tel:(01) 896 34 24

Bodite prvi pri oddaji mnenja.