Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

oblačno
Popoldne bo na vzhodu sprva še precej jasno, drugod bo spremenljivo oblačno. Krajevne padavine, deloma nevihte se bodo krepile in postopno širile proti vzhodu. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
18°C | 27°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 13h
Danes popoldne in zvečer bodo nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo ob nevihtah krajevna neurja predvsem z nalivi in močnejšimi sunki vetra.
18°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

13. september – SVETOVNI DAN PRVE POMOČI


DRUŠTVA

| |
11.09.2014      10:31
A A

13. september – SVETOVNI DAN PRVE POMOČIDeli:

V Sloveniji Svetovni dan prve pomoči obeležujemo 13. septembra z namenom opozoriti širšo javnost, kako pomembno je znanje prve pomoči od otroških let naprej.

 

Letošnji slogan je "Bodi heroj. Rešuj življenja. Prva pomoč je za vsakega, kjerkoli." Z njim želimo izpostaviti potrebe po "herojih prve pomoči", ki so pripravljeni reševati življenja ob naravnih in drugih nesrečah. Nesreče se lahko pojavijo kadarkoli, kjerkoli in prizadenejo kogarkoli. Usposabljanja iz prve pomoči pa lahko pripravijo vsakogar, da kjerkoli rešuje življenja.

 

Stališče Rdečega križa Slovenije je, da bi morala država zakonsko urediti, da so usposabljanja iz prve pomoči obvezna v šolah, na delovnih mestih in za udeležence v prometu ter, da bi bilo potrebno ta znanja obnavljati vsaj na vsake 3 do 5 let.


Nekaj dejstev glede prve pomoči:

  • Prva pomoč rešuje življenja. To je prvi korak v verigi preživetja, ne glede na to ali gre za naravno ali kakšno drugo nesrečo. Pomembno je učinkovito in hitro ukrepanje, ki preprečuje resne poškodbe.
  • Nesreča se lahko zgodi kadarkoli, kjerkoli in komurkoli. Ob nesrečah kar 90% življenj rešijo lokalni prebivalci. Usposobljenost za nudenje prve pomoči prispeva k zmanjševanju ranljivosti in zagotavlja boljšo pripravljenost oseb za ukrepanje, ko pride do nesreče.
  • Vsakih 5 sekund nekdo na svetu umre zaradi posledic poškodb. Večje število usposobljenih oseb za nudenje prve pomoči pomeni, da lahko pomagajo pri preprečevanju vsakodnevnih smrtnih primerov.

Ob svetovnem dnevu prve pomoči se zahvaljujemo vsem prostovoljcem in strokovnim sodelavcem, ki žrtvujejo svoj čas in znanje za reševanje življenj.

 

Bodi heroj. Rešuj življenja. Prva pomoč je za vsakega, kjerkoli.

Prva pomoč rešuje življenja.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OZRK LITIJA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
OZRK LITIJA
OZRK LITIJA
TRG NA STAVBAH 1
Tel:(01) 896 37 30

Bodite prvi pri oddaji mnenja.