Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.07.2018

delno oblačno
Danes dopoldne bo pretežno oblačno, predvsem v vzhodni polovici Slovenije bo tudi deževalo. Nekaj več sonca bo na Primorskem. Zapihal bo veter severnih smeri, na Primorskem povečini šibka burja. Popoldne se bo delno zjasnilo, še bodo možne posamezne krajevne plohe. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 27, na Primorskem okoli 30 °C.
17°C | 30°C
torek, 22.07.2018
17°C | 26°C
sreda, 24.07.2018
16°C | 29°C
četrtek, 25.07.2018
17°C | 30°C
petek, 26.07.2018
18°C | 29°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.7.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
30°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

11. SREČANJE REJNIŠKIH DRUŽIN IN ČLANOV ......


DRUŠTVA

| |
03.07.2017      23:51
A A

11. SREČANJE REJNIŠKIH DRUŽIN IN ČLANOV REJNIŠKEGA DRUŠTVA SLOVENIJEAnimacija za otroke
Animacija za otroke
Deli:

Letos smo organizirali že 11. tradicionalno srečanje rejniških družin in članov Rejniškega društva Slovenije, katero se je tokrat odvijalo v Lendavi v soboto, 10. junija 2017. Na srečanje smo povabili rejniške družine, strokovne delavce s področja rejništva in simpatizerje rejništva iz celotne Slovenije. Vabilu se je odzvalo okrog 230 članov društva in strokovnih sodelavcev, kateri so s svojo prisotnostjo izkazali spoštovanje do našega dela.

Zbrali smo se ob 10. uri v Gledališki in koncertni dvorani v Lendavi, kjer je sledil kratki nagovor predsednika društva mag. Darka Krajnca in strokovnega sodelavca društva mag. Andreja Omulca. Zbrane sta nagovorila tudi župan Občine Lendava mag. Anton Balažek, ter župan občine Dobrovnik g. Marjan Kardinar.

 

Sledila je predstava Rdeča kapica, v izvedbi Lutkovnega gledališča Pupilla. Program smo nadaljevali z družinskim pohodom čez Lendavske in Dolgovaške gorice do stolpa Vinarium,  ene najbolj obiskanih turističnih točk v Pomurju. Pohodnike so skozi gorice vodili člani Planinskega društva iz Lendave. Po vrnitvi okoli 14. ure je sledilo druženje in animacija za otroke na dvorišču Dvojezične osnovne šole II.

 

Poskrbljeno je bilo tudi za lačne želodčke, s tradicionalnim prekmurskim bogračem in pereci, otrokom pa smo jedilnik popestrili še s pico. Mize so bile ves čas obložene z osvežilnimi napitki, sadjem in pecivom, za katerega so poskrbele prostovoljke.

 

Srečanje je bilo hkrati odlična priložnost, da smo strokovnim delavcem Centrov za socialno delo iz celotne Slovenije predali novo številko Rejniškega glasnika, internega glasila Rejniškega društva Slovenije, kateri bo s številnimi zanimivimi članki zagotovo prijetno in koristno branje zanje in vse rejnike.

 

Po zanimivem programu, prijetnem druženju in sklenjenih novih prijateljstvih, smo se okrog 18. ure razšli z mislijo, da se naslednje leto zagotovo zopet snidemo.

 

Srečanje daje rejnikom vedno možnost za izmenjavo izkušenj, saj se srečanja udeležujejo rejniki, kateri svoje poslanstvo udejanjajo že vrsto let in razpolagajo z mnogo koristnimi informacijami in izkušnjami. 

Pri pripravi nam je v veliki meri pomagala občina Lendava ter veliko število prostovoljcev. Izvedbo tega dogodka, kot tudi ostalih dejavnosti Rejniškega društva Slovenije, nam omogočajo občine, ki nas sofinancirajo preko javnih razpisov in številni donatorji, ki so se tudi tokrat izkazali.

REJNIŠKO DRUŠTVO SLOVENIJE
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Litija!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!