16°C
3°C
18°C

Judoisti uspešni na dveh tekmovanjih

Judoisti Judo kluba Litija so se udeležili tekmovanj kar dva vikenda zapored. Najprej v soboto, 5.3.2022, ko so nastopili na Pokalu Žirov in potem še naslednji teden, 12.3.2022 na Pokalu Murske Sobote. Obe tekmovanji so uspešno zaključili in v Litijo prinesli kar tri kolajne.

V kategoriji U14 se je v Žireh boril Rua Kvapil, ki je bil zares odličen. Zmagal je kar tri težke borbe in premoč priznal nasprotniku iz JK Bežigrad šele v velikem finalu ter tako osvojil 2. mesto.

Prav tako je vrhunske borbe pokazal tudi njegov mlajši brat Jorik Kvapil, ki je v kategoriji U12 osovjil 3. mesto. Imel je težji žrev in že v pri borbi dobil močnega nasprotnika iz Žirov ter izgubil. Nato se je zbral in v repasažu zmagal še tri borbe in zasluženo osvojil bron.

V Murski Soboti se je najbolj izkazala tekmovalka Neja Indof, ki je v kategoriji U16 zasedla 3. mesto. Brez uvrstitve je v močni konkurenci na žalost ostal Bine Eržen. Obe tekmovanji sta bili uradni za slovenski judo pokal, z gosti iz tujine.