Logo MojaObčina.si

Mokronog-Trebelno

JUTRI
20°C
14°C
SRE.
22°C
11°C
Deli
2837

4. mednarodni festival MARMELADA!

Ob sončnem slovesu poletja začenjamo 4. mednarodni festival MARMELADA! Prvo sladko presenečenje za male in velike je že tu: 2. umetniški tabor Umetnije med kozolci. 

V Deželo kozolcev smo privabili ugledne akademske umetnike. To so: Janez Kovačič, Franc Golob, Petar Lazarević, Magdalena Falk in Božidar Ščurek. Svoje znanje z veseljem danes delijo z nadarjenimi učenci OŠ dr. Pavla Lunačka Šentrupert. 

Pridružil se jim je kipar Edo Zupan, ki živi in deluje na Nizozemskem, med kozolci pa je pripravil posebno, 'leseno' zgodbo. Zupan je zagovornik enakih možnosti v umetnosti, tudi v okviru zavoda Atelierz, ki ljudi s posebnimi potrebami spodbuja k umetniškem ustvarjanju. Umetnije, nastale med kozolci, bodo na ogled tudi v soboto na festivalu MARMELADA. 

Za 'oko' fotoaparata oziroma kamere je bilo zanimivo današnje dopoldansko srečanje umetnikov z najmlajšimi iz Vrtca Čebelica v Šentrupertu.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi