Logo MojaObčina.si

Litija

DANES
25°C
11°C
JUTRI
27°C
12°C
Deli
3171

Zlata plaketa in zlate maturantke za Gimnazijo Litija

Ob podelitvi letošnjih občinskih nagrad Občine Litija je najvišja, Zlata plaketa, pripadla Gimnaziji Litija, saj letos mineva 20 let od njene ustanovitve. Kakovost šole je bila od nekdaj med osrednjimi cilji ustanoviteljev, pišejo na spletni strani Občine Litija, o tem, do kakšne mere pa jim je to kakovost uspelo realizirati, pa dosti pove število uspešnih maturantov Gimnazije Litija. Zlatih maturantov je bilo v dvajsetih letih kar 56, med njimi pa jih je sedem kasneje postalo tudi doktorjev znanosti.
Letošnja generacija j upravičila uspeh predhodnikov, saj je na Gimnaziji Litija vseh 65 četrtošolcev uspešno opravilo mauro. Kar 80% jih je pri tem doseglo prav dober ali odličen uspeh. Najbolj ponosni pa so na štiri zlate maturantke, od katerih je ena, Nadja Strle, dosegla prav vse možne točke in tako postala diamantna maturantka.

Čestitke tako uspešnim dijakom kot profesorjem, ki pomagajo ohranjati kakovost Gimnazije Litija!

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi