Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Praznovanje 7. Občinskega praznika Občine ......


OBČINSKE, DOGODKI

| |
22.07.2014      11:58
A A

Praznovanje 7. Občinskega praznika Občine Litija


Letošnji občinski praznik so zaznamovali številni lepo obiskani dogodki in prireditve, ki so doživeli svoj vrhunec prav na dan praznika, to je 16. junija s slavnostno akademijo. Slavnostni govornik je bil evropski poslanec in predsednik SLS Franc Bogovič. Na prireditvi so bila podeljena priznanja zaslužnim občanom in občankam občine Litija.


Deli:

Naziv  ČASTNI OBČAN je prejel JOŽE DERNOVŠEK

Jože Dernovšek je bil predsednik skupščine občine Litija , lahko rečemo župan, od leta 1974 pa do leta 1982. V tem času je bilo zastavljenih in dokončanih kar nekaj objektov, ki so zaznamovali mesto Litija; občinska stavba, nadvoz, zdravstveni dom Litija, črpalka OMV, prizidek k osnovni šoli Litija. Po različnih krajih  podeželskega območja, so v tem obdobju zrasla številna mala podjetja, ki so dajala zaslužek  prebivalcem:  Dolka na Dolah, Tiskarna na Vačah …Veliko sredstev se je v tistem obdobju vlagalo v preureditev gradu Bogenšperk.

 

Po letu 1982 je pot nadaljeval v Istrabenzu, kjer je imel odgovorno funkcijo in v tem času je bil aktiven v Gospodarski zbornici  Slovenije. Za celotno občino Litija je predvsem pomemben, ker je prav Jože Dernovšek tisti, ki je  prvi in dolgo verjel, da je v okolici Vač geometrično središče Slovenije. K tej ideji je prepričal  Petra Svetika, ki je potem zbral dokazne materiale, da je temu res tako.

 

Če ne bilo njega, potem tudi projekta GEOSS verjetno ne bi bilo in posledično številnih aktivnosti, ki so zrasle prav iz navedenega projekta in še vedno potekajo – že več kot 30 let. Odlikuje ga ljubezen do Slovenije, do krajev v občini Litija in še posebej ljubezen do krajev v bližini  geometričnega središča Slovenije. Je dolgoletni aktiven član društva GEOSS v katerem je opravljal tudi funkcijo predsednika. Vedno zna konstruktivno sodelovati, uspe mu pozitivno združevati in še tako zapletene situacije pozitivno reševati.

Jože Dernovšek ni bil le pobudnik  projekta GEOSS,  temveč že več kot 30 let   tvorno sodeluje  in  pomaga pri  udejanjanju .  GEOSS je  tako danes objekt državnega pomena, pomembna trigonometrična točka, ki ima tudi večplasten simbolični pomen.  Simbolizira večstoletna prizadevanja Slovencev za združitev, srce naše države, ki je skupno vsem Slovencem, ne glede na  ideološke, verske in druge razlike. Potrjuje zakoreninjenost Slovencev na tem prostoru in nudi možnost za številne protokolarne in druge prireditve na občinskem, regionalnem in državnem nivoju.


ZLATA  PLAKETA OBČINE LITIJA ZA LETO 2014 je bila podeljena podjetniku BOJANU ŽELEZNIKU

Bojan Železnik je direktor  podjetja KGL, ki se ukvarja s proizvodnjo in obdelavo kovinskih izdelkov in ga je ustanovil leta 1985. Podjetje zaposluje  preko 90  delavcev, ki več kot 70% proizvodnje  proizvede za avtomobilsko industrijo, ostalo pa je namenjeno drugi kovinski in elektroindustriji. Skoraj v celoti je podjetje s prodajo izdelkov vezano na tuje trge.

 

Bojan ŽelezniK  vseskozi aktivno deluje v organih obrtnega združenja in zdajšnje obrtno podjetniške zbornice Slovenije.  Je vnet zagovornik povezovanja obrtnikov v  zbornico,  v kateri je solidarnost bistvena vrednota in dolgoročna naložba v obrtništvo. Zavzema se večjo sodelovanje  države in občine pri ustvarjanju prijaznejšega okolja za delovanje obrtnikov. S propulzivno  usmeritvijo je znal prebroditi sedanjo gospodarsko krizo.

 

Zelo aktivno je sodeloval pri  aktivnostih o zavrnitvi nepremičninskega davka, ki je bil v takšni obliki kot je bil predlagan zelo krivičen  in bi podjetnike še bolj obremenil.

Bojan ŽELEZNIK je poleg aktivne vloge direktorja v svojem podjetju tudi družbeno angažiran v občinskem svetu občine Litija ima mesto svetnika, prav tako je član sveta MSL. V zadnjem času je nadvse pomembna njegova vloga  predsednika odbora, ki spremlja   izgradnjo HE na SAVI.

 

Priznanja ŽUPANA OBČINE LITIJA za leto 2014 so prejeli:

  • GLASBENA ŠOLA LITIJA-ŠMARTNO za 60-letno uspešno delo na področju glasbenega  izobraževanja,
  • RIBIŠKA DRUŽINA LITIJA za 60-letno uspešno delo na področju ribištva in njegove promocije,
  • ŽUPNIK  PAVLE OKOLIŠ za izjemen prispevek pri gradnji litijske cerkve ter dolgoletno delo v župniji Litija,     
  • PROSTOVOLJCI  MLADINSKEGA CENTRA LITIJA za organizacijo humanitarne pomoči za poplavljena območja Bosne in Hercegovine, Srbije in Hrvaške ,
  • MOŠKI PEVSKI ZBOR POLŠNIK za uspešno delo in promocijo zborovskega petja  
  • KLEMEN  MAHKOVIC za doseganje izjemnih rezultatov na področju kegljanja na državnih in mednarodnih tekmovanjih 

 

ZA USPEŠNO DELO IN IZVAJANJE NALOG  V MANDATU 2010 -2014 SO POSEBNA PRIZNANJA ŽUPANA PREJELE VSE KRAJEVNE SKUPNOSTI IN MESTNA SKUPNOST LITIJA.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Litija? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občina Litija
Občina Litija
Jerebova ulica 14
Tel:(01) 896 34 24

Bodite prvi pri oddaji mnenja.