Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
6°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 18°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Litijski pustni karneval 2014


KULTURA, OBČINSKE, DOGODKI

| |
04.03.2014      11:19
A A

Litijski pustni karneval 2014


Na tokratnem karnevalu v Litiji je sodelovalo več kot 450 maskiranih posameznikov, ki so se vključili v 32 skupin, ki so sodelovale v pustni povorki. Litijski karneval je eden najstarejših, saj je že Znameniti Bleiweis v svojih Kmetijskih in rokodelskih novicah pisal, da so se v Litiji čudno oblečeni ljudje norčevali iz politikov.


Deli:

Tudi letos je bilo tako, saj domači politični dogodki dajejo dovolj vsebine za predstavitev na karnevalu. Pustni dnevi dajejo ljudem možnost, da nastavijo ogledalo politikom in se brez opravičila ponorčujejo iz njihovega obnašanja. Litijski karneval je prepoznaven in pomemben del naše kulturne dediščine, ki je presegel občinske okvire. Na čelu karnevalskega sprevoda je obiskovalce pozdravila nova litijska pustna vlada, ki je prevzela oblast v Litiji na »TA DEBEL ČETRTEK«, pravzaprav je župan predal oblast kar Pahorjevi zlati ribici. Na pustni torek, ob 15.00 uri pa bo župan Franci Rokavec ponovno dobil oblast v svoje roke.

 


Foto: Zdravko Damjanovič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Litija? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občina Litija
Občina Litija
Jerebova ulica 14
Tel:(01) 896 34 24

Bodite prvi pri oddaji mnenja.