Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno in sprva povečini suho. V drugem delu noči se bo povečala možnost za občasne padavine v južni in zahodni Sloveniji. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 11, na Primorskem do okoli 14 °C.
10°C | 17°C
sreda, 17.10.2018
12°C | 19°C
četrtek, 18.10.2018
10°C | 21°C
petek, 19.10.2018
11°C | 21°C
sobota, 20.10.2018
9°C | 21°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Litija 2030 – čas je za skupno uresničevanje ......


OBČINSKE

| |
24.04.2017      10:35
A A

Litija 2030 – čas je za skupno uresničevanje ukrepov CPS


Občina trajnostne mobilnosti in dobrega življenja v Srcu Slovenije


Deli:

Po dobrih 10 mesecih priprave je Občinski svet Občine Litija v četrtek, 20. aprila 2017, sprejel Celostno prometno strategijo Občine Litija (CPS). S tem se je zaključilo zadnje dejanje strateškega načrtovanja. Začenja se postopno izvajanje konkretnih ukrepov, ki bodo občanom in obiskovalcem občine omogočili izbiro bolj trajnostnih načinov potovanja.

CPS Občine Litija se je oblikovala v sodelovanju s ključnimi deležniki in zainteresiranimi občankami ter občani. Na štirih javnih razpravah in več delavnicah so tako predstavniki javnosti skupaj z izdelovalci CPS razpravljali o obstoječem stanju na področju prometa, o problemih in izzivih, o možnih poteh razvoja in o želeni prihodnosti, o ciljih ter prednostnih ukrepih na področju mobilnosti v občini. S podajanjem mnenj je tako javnost pomembno sooblikovala vsebino strategije in akcijskega načrta, ki je sedaj osnova za izvajanje prednostnih ukrepov. Strategija je s tem postala naša skupna smernica za razvoj prometa in mobilnosti v občini.

V akcijskem načrtu CPS je predvidena množica ukrepov za izboljšanje in varnost kolesarjenja, javnega potniškega prometa, hoje, motornega in mirujočega prometa. Glavni nosilec ukrepov bo Občina Litija, mnogi ukrepi pa bodo izvedeni v sodelovanju z drugimi organizacijami, kot so avtobusni prevozniki, policija, osnovne šole, vrtec, društva oz. NVO, Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu in drugi.

Nove tehnične ureditve in infrastruktura pa ne bodo rešile vseh obstoječih prometnih izzivov. Potrebne bodo tudi spremembe v razmišljanju in ravnanju ljudi. V popolnosti bodo nove rešitve zaživele le z aktivno podporo in sodelovanjem občank in občanov ter obiskovalcev občine. Le-ti bodo namreč uporabniki novih rešitev in tisti, ki bodo z izbiro potovalnih načinov lahko dejansko naredili mobilnost v prihodnosti bolj varno, bolj zdravo, čistejšo, učinkovitejšo, dostopnejšo za vse.

Celostna prometna strategija Občine Litija si zastavlja cilje, ki uresničujejo načela trajnostne mobilnosti in večje prometne varnosti v kakovostno urejenem javnem prostoru. Doseženi cilji spodbujajo zdrav način življenja in povečujejo kakovost življenja prebivalcev.

 

 

Kako lahko občanke in občani prispevamo k trajnostni mobilnosti v Občini Litija:

  • seznanimo se z vsebino CPS in aktivno podpremo izvajanje ukrepov v praksi: z dobro mero strpnosti in podpore v okviru svojih možnosti sodelujemo pri izgradnji nove infrastrukture, uvajanju novih prometnih ureditev in storitev;
  • seznanimo se s pravilno rabo novih prometnih rešitev - in kot udeleženci/ke v prometu novosti tudi na pravi način uporabljamo;
  • vse pogosteje vožnje z osebnim avtom nadomeščamo z drugimi načini potovanj;
  • če smo lastniki/ce avtomobilov, se v okviru svojih možnosti odločimo za avtomobil, ki manj obremenjuje okolje;
  • aktivno sodelujemo pri ozaveščanju o trajnostne mobilnosti - s svojim zgledom prispevamo k izboljšanju varnosti v prometu in smo zagovorniki/ce trajnostne mobilnosti v svoji družini in v družbi;
  • spremljamo stanje, opozarjamo na pomanjkljivosti in predlagamo izboljšave za še varnejšo, cenejšo, dostopnejšo in učinkovitejšo mobilnost;
  • dejavnosti na področju trajnostne mobilnosti uporabimo za razvoj novih poslovnih priložnosti.

 

»Celostna prometna strategija je sofinancirana iz Evropskega kohezijskega sklada ter sredstev Ministrstva za infrastrukturo RS ter se pripravlja v skladu z enotnimi evropskimi smernicami za pripravo tovrstnih dokumentov.«
Priloge:
PDF
MEDIJSKO SPOROČILO.pdf
86499_medijskosporocilo_cps_pdf.pdf (642,53 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Litija? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!