Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Informacija o začetku postopka priprave ......


OBČINSKE

| |
22.05.2014      11:19
A A

Informacija o začetku postopka priprave Državnega prostorskega načrta za izgradnjo HE na ljubljanskem in litijskem odseku reke SaveDeli:

 

Občina Litija je kot lokalni nosilec urejanja prostora bila povabljena s strani pristojnega Ministrstva za infrastrukturo in prostor na predstavitev pobude za pripravo DPN (državnega prostorskega načrta) za hidroelektrarne na ljubljanskem in litijskem odseku reke Save, ki je bila organizirana konec aprila v Ljubljani.

 

Na območju občin Litija,  Dol pri Ljubljani, Mestne občine Ljubljana in Medvode se na srednji Savi načrtuje gradnja verige več hidroelektrarn. Na območju občine Litija je predvidena veriga hidroelektrarn od Jevnice do Ponovič in sicer različno število le teh, v treh različnih variantnih rešitvah.

Po varianti 1 bi se na litijskem odseku projektirale in zgradile HE v Jevnici, Kresnicah, Pogoniku, Podštentjurju (HE Litija 1) ter Ponovičah (HE Litija 2).

Po variantah 2 in 3, ki sta za litijski odsek enaki, pa naj bi se na litijskem načrtovale HE v Jevnici, Kresnicah, Pogoniku in 2,5 km derivacijski tlačni cevovod med Pogonikom in Ponovičam ter HE v Ponovičah ter  tri manjše HE od Pogonika do Ponovič, ki bi zagotavljale vodnatost struge pri manjšem pretoku reke Save skozi urbanizirani del Litije.

 

Dne 7.5.2014 je bila v prostorih občine Litija že organizirana predstavitev projekta izgradnje HE na ljubljanskem in litijskem odseku reke Save za vabljeno širšo javnost, kjer so projekt predstavili predstavniki pristojnega ministrstva in strokovni delavci HSE Invest d.o.o. Podana in izražena so bila že nekatera mnenja glede predvidnega projekta umeščanja in izgradnje teh objektov na območju litijske občine.

 

Občina Litija skrbi za enotno zastopanje vseh lokalnih javnih interesov v postopku priprave predmetnega DPN in zato vabimo vso zainteresirano javnost, da aktivno sodeluje v tem postopku.

 

Prosimo vse zainteresirane, da se bolj podrobno seznanijo s pobudo o začetku postopka DPN, ki je od 18. aprila 2014 do 31. maja 2014 objavljena v digitalni obliki na spletnih straneh Ministrstva za infrastrukturo in prostor in sicer: http://goo.gl/cDtcx7/, kjer lahko preberejo opis predlaganih variant načrtovanja HE in najkasneje do 31.5.2014 podajo svoje usmeritve, priporočila in informacije glede predmetnega načrtovanja in bodoče gradnje hidroelektrarn na ljubljanskem in litijskem odseku reke Save in jih naslovijo na Občino Litija, Jerebova 14, 1270 Litija ali  na Ministrstvo za infrastrukturo in prostor, Direktorat za prostor, Langusova  ulica 4, 1535 Ljubljana, oziroma na elektronski naslov: gp.mzip@gov.si.

 

Za dodatne informacije se obrnite na upravo Občine Litija, kontaktni osebi sta Nirmala Krofl, višja svetovalka za prostorsko načrtovanje, tel. 01 8963 461, e-naslov: nirmala.krofl@litija.si in Kati Zidar, višja svetovalka za okolje in prostor, tel. 01 8963 436, e-naslov: kati.zidar@litija.si.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Litija? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občina Litija
Občina Litija
Jerebova ulica 14
Tel:(01) 896 34 24

Bodite prvi pri oddaji mnenja.