Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.08.2018

pretežno jasno
Ponoči bo večinoma jasno. Zjutraj se bo na jugovzhodu rahlo pooblačilo. Najnižje jutranje temperature bodo večinoma od 13 do 16, ob morju okoli 19 °C.
17°C | 32°C
torek, 20.08.2018
17°C | 32°C
sreda, 21.08.2018
17°C | 33°C
četrtek, 22.08.2018
17°C | 33°C
petek, 23.08.2018
18°C | 34°C
Opozorila
Petek, 17.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
32°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

PREDAVANJE O BOLEZNI SEČIL IN INKONTINENCI ......


LOKALNE SKUPNOSTI, ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
20.12.2016      8:09
A A

PREDAVANJE O BOLEZNI SEČIL IN INKONTINENCI TER SREČANJE STAREJŠIH KRAJANOV IN KRVODAJALCEV


Predavanje na temo bolezni sečil, srečanje starejših krajanov in krvodajalcev , ki ga je organizirala KORK Sava, je potekalo dne, 11.12.2016, v posebni sobi gostilne Berdajs.


Deli:

Pred predavanjem  je naša prostovoljka ga. Tjaša Juvan merila  krvni tlak in vsebnost sladkorja v krvi. Zbirali smo  zdravila s pretečenim rokom uporabe za uničenje in  tudi še uporabna zdravila za ambulanto »pro bono« v Ljubljani.

Predsednici OZRK Litija ga. Marija Grabnar  in  KORK Sava ga. Darja Zupančič  sta predstavili delo Rdečega križa, se zahvalili vsem krvodajalcem  za njihovo humanitarno dejanje darovanja krvi  in podelili  plakete zaslužnim  krajanom.  Za 35 x darovano kri so prejeli priznanja Tatjana Razoršek, Alojzija Gospeti in Zlatko Rogan,, 15x pa je darovala kri Joži Borišek.

Z zvokom violine in recitalom sta program  popestrili učenki POŠ Sava, Sara Medved in Saša Štrus in gospa Fani Povše z zelo občutenim recitalom Prešernove pesmi  Povodni mož.

 

Gospa Irena Špela Cvetežar, dipl.med. sestra, vodja zdravstvene nege v Domu Tisje nam je v svojem predavanju nazorno razložila delovanje in bolezni sečil.

Nehoteno uhajanje urina ali urinska inkontinenca je pogosta in neprijetna težava, ki prizadene ljudi obeh spolov in v vseh starostnih obdobjih. Pojavi se, kadar mišice zapiralke, mišice medeničnega dna in mišice mehurja ne delujejo pravilno in usklajeno, ker so bodisi prešibke bodisi čezmerno dejavne.

Od tega, kako trdno drži naš mehur, je odvisno veliko več, kot se zdi na prvi pogled. Ne glede na to, koliko smo stari, nam uhajanje vode lahko pomembno kroji življenje in močno vpliva na njegovo kakovost.

Predavateljica je z vidika lastnih izkušenj, ki jih je pridobila z delom na Urološki kliniki in v Domu Tisje,

poudarila pomembnost pravočasnega ukrepanja, ko se težave pokažejo in tudi preprečevanje bolezni z zdravim načinom življenja. Predstavila nam je tudi  pripomočke , ki se uporabljajo pri urinski inkontinenci, katere je  v ta namen darovala trgovina Tosama, ki je svoja vrata odprla v novem objektu SVC v Litiji.

 

Po uspešnem dopoldnevu je sledilo  kosilo in druženje v gostilni Berdajs.

 

Ob tej priliki se zahvaljujemo se vsem krajanom , ki so se v velikem številu udeležili predavanja, krvodajalcem  ki nesebično darujejo kri,  predsednici OZRK Litija , učenkama POŠ Sava, go. Fani Povše in predavateljici  go. Ireni Špeli Cvetežar.

 

 

Zapisala Alenka Koprivnikar

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Litija!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!