Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 23.01.2018

delno oblačno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno, proti jutru lahko v severovzhodni Sloveniji pade kakšna kaplja dežja. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 1, ob morju okoli 3 °C.
0°C | 8°C
sreda, 24.01.2018
-1°C | 9°C
četrtek, 25.01.2018
-1°C | 9°C
petek, 26.01.2018
5°C | 10°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
8°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Društvo LILA prejelo 2 zlati paleti, 1 ......


KULTURA

| |
17.11.2015      10:26
A A

Društvo LILA prejelo 2 zlati paleti, 1 bronasto paleto in 4 certifikate kakovostiDeli:

Zveza likovnih društev Slovenije (ZLDS) že 17 let razpisuje projekt Zlata paleta. Razpisane so tri vsebinske teme (vsako leto druge) in pet tehnik. Društva posredujejo ustvarjena dela v določenem roku na ZLDS. Za razstavo posamezne tehnike je izbranih od 50 do 60 del.  Najboljša dela dobijo priznanja, to so certifikati kakovosti ali pa najvišje priznanje, ki je Zlata paleta. Vsa nagrajena dela so vpisana v poseben katalog. ZLATA PALETA je najvišje priznanje za področje ljubiteljskega likovnega ustvarjanja v Sloveniji.

 

V letu 2015 so slovenski  ljubiteljski likovniki lahko ustvarjali na teme: žival, tihožitje in nočne sanje v naslednjih tehnikah: risba, grafika, realizem, moderno slikarstvo, fotografija, kiparstvo in odstopanja. Društvo LILA se projekta ni udeležilo le pri zadnjih dveh tehnikah. Certifikati kakovosti so bili podeljeni že med letom, dobitniki zlatih, srebrnih in bronastih plaket pa so bili znani šele na zaključni razstavi, ki je bila v soboto, 14. novembra 2015 je bila v Trbovljah.

 

Uspeh članov društva LILA je izjemen, saj je letos priznanja prejelo sedem članov, kar se v devetih letih, odkar LILA sodeluje, še ni zgodilo.

Prejemniki iz društva LILA so:
- zlata paleta za risbo Anita VOZELJ,
- zlata paleta za fotografijo Jože LOC,
- bronasta paleta za fotografijo Sonja PERME,
- certifikat kakovosti za grafiko Jelka JANTOL,
- certifikat kakovosti za realistično slikarstvo Anita VOZELJ in Marijana ŠUŠTARŠIČ, 
- certifikat za moderno slikarstvo Marijana Šuštaršič.

 

Prvič so bile podeljene tudi bronaste in srebrne palete za posameznike. ZLDS pa je uvedla še eno novost: proglašenih je bilo 10 najboljših društev. LILA je bila med 27 sodelujočimi društvi četrta. To pa je češnja na tortici ob letošnji 15 letnici delovanja društva.
Povezave:facebook
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Litija!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent

Bodite prvi pri oddaji mnenja.