Logo MojaObčina.si

Litija

DANES
31°C
16°C
JUTRI
32°C
16°C
Deli

Izobraževalni center Geoss sodeluje v programu Evropa za državljane

Migracije so eden večjih izzivov Evropske unije, zato je sodelovanje pri iskanju učinkovitega odziva na migracijske tokove ključnega pomena. Ravno s tem namenom se je Izobraževalni cneter Geoss iz Litije vključil v program Evropa za državljane, projekt ISLA, kjer skupaj s partnerskimi organizacijami iz Italije, Hrvaške️ in Portugalske izmenjujejo in iščejo nove, dobre prakse v procesu sprejema migrantov.

Tekom dvoletnega trajanja projekta se bodo partnerji srečevali na mednarodnih konferencah, pripravili bodo raziskavo in primerjavo stanja sprejema migrantov v svojih državah, izmenjavali dobre prakse, ter iskali nove inovativne rešitve za odziv na migracijske tokove, katerim smo priča v zadnjih časih.

 

Bodite aktivni evropski državljani in sodelujte tudi vi - odgovorite na kratko anketo, ki bo omogočila primerjavo sprejemnih postopkov migrantov po državah. Ankleta je dostopna na sledeči povezavi: https://www.1ka.si/a/179254

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi