Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Gradi se čistilna naprava Litija - Šmartno


PROMET, EVROPSKI PROJEKTI

| |
22.05.2014      11:06
A A

Gradi se čistilna naprava Litija - ŠmartnoDeli:

Občini Litija in Šmartno pri Litiji gradita čistilno napravo  zmogljivosti 11000 PE na desnem bregu reke Save na vzhodnem delu litijskega polja, nad sotočjem Save in reke Reke.

Kota platoja čistilne naprave je na nadmorski višini 235,58 m, najvišja kota objekta pa 7,0 m nad koto platoja. Dimenzija platoja je 34 x 90 metrov. Plato čistilne naprave bo zavarovan z žično ograjo. Ob zunanji strani ograje bo vzpostavljen pas vegetacije kot zelena bariera. Iztok vode iz čistilne naprave bo izveden v vodotok Sava. Na vzhodni strani platoja čistilne naprave bo izvedena poglobitev zemljišča zaradi vodne akumulacije, katere prostornina znašata 4080 m3. Iztok iz akumulacije bo izveden v vodotok Reka.

Dostop do čistilne naprave je izveden iz državne ceste. Dostop je urejen z izgradnjo dostopne ceste in deloma mostne konstrukcije. Profil cestnega priključka obsega asfaltirano vozišče širine 3,0 m in bankino širine 2 x 0,75 m.

 

Objekt čistilne naprave bo priključen na javno vodovodno omrežje in javno telekomunikacijsko omrežje. Za napajanje objekta z električno energijo bo na platoju čistilne zgrajena transformatorska postaja.

Odpadne vode se bodo na objekt čistilne naprave dovajale ločeno iz smeri Šmartno pri Litiji in iz Litije. Odpadna voda  gre najprej na lovilec kamenja, na vhodno črpališče in mehansko predčiščenje. Od tu odpadna voda gravitacijsko izmenično odteka v dva SBR bazena (41 x 20 metrov) kjer poteka simultana nitrifikacija in denitrifikacija.

 

Gošče iz MČN in gošče iz greznic se bodo dovažale v  zbirni bazen za gošče od koder se bodo v nočnem času  črpale v vhodno črpališče.

Celoten kompleks zajema še merilnike pretoka, kontrolne jaške, prostor za obarjanje fosforja, kompresorsko postajo in elektroagregat, manjši laboratorij,... Celoten sistem je reguliran iz upravnega prostora.

 

Terminski plan celotnega projekta predvideva, da se do konca novembra 2014 izgradi celoten kanalizacijski sistem v mestu Litija in kanal iz Šmartna pri Litiji do centralne čistine naprave. V istem času se zaključi tudi gradnja objekta čistilne naprave, tako da se do 30.9.2015 izvaja poskusno obratovanje čistilne naprave. V času poskusnega obratovanja objekt še vedno upravlja in nadzira izvajalec projektiranja in gradbenih del ter ga preda občini po izvedenih  meritvah, ki morajo izkazovati, da je čiščenje odpadne vode ustrezno.

 

Hkrati se v mestu Litija intenzivno gradi kanalizacija in ostali vzporedni komunalni vodi; na Ulici Mire Pregljeve, na Ježi in na Pokopališki poti je gradnja v zaključni fazi, v prihodnjih tednih se bo gradbišče preselilo na Levstiikovo ulico in nadalje na Grbinsko cesto. Hkrati je v gradnji tudi Ljubljanska cesta, del Praprošč, …

 

Več na: www.cista-sava.si.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Litija? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občina Litija
Občina Litija
Jerebova ulica 14
Tel:(01) 896 34 24

Bodite prvi pri oddaji mnenja.