Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 21.08.2017

delno oblačno
Ponoči se bo zjasnilo, zjutraj bo ponekod po kotlinah nastala megla. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na Primorskem do okoli 15 stopinj C.
11°C | 24°C
torek, 22.08.2017
10°C | 24°C
sreda, 23.08.2017
12°C | 26°C
četrtek, 24.08.2017
12°C | 30°C
petek, 25.08.2017
13°C | 31°C
Opozorila
Nedelja, 20.8.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
24°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Planinski izlet: Sava-Zasavska Sv. Gora-Vače ...


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
15.02.2012      18:59
A A

Planinski izlet: Sava-Zasavska Sv. Gora-VačeZasavska Sv. gora
Zasavska Sv. gora
Deli:

V soboto, 25.02.2012, se bomo zbrali na avtobusni postaji v Lenartu. Odhod avtobusa bo ob 7. uri.

Peljali se bomo v smeri Ljubljane po avtocesti. Ustavili se bomo na Trojanah na obveznem kratkem počitku, kavici, itd … Po Zagorski dolini  bomo prispeli do Savske soteske in se ob reki Savi vzvodno zapeljali do vasi Sava. Tu bomo izstopili in se peš podali preko reke Save po zanimivem lesenem in s streho pokritem mostu. Na levem bregu reke se bomo povzpeli strmo navzgor do vasi Tirna.

 

Od tu naprej se nam bo prikazovala Sveta gora - 852m n.v. Če bomo dobra skupina in če bo pot dobro prehodna, se bomo mimogrede povzpeli še na vrh Roviškovec - 930m n.v. Z njega ali mimo njega bomo prišli do Planinskega doma na Zasavski Sv. Gori - 822m n.v. (ŽIG-BKP), kjer se bo možno okrepčati z okusnimi domačimi jedmi ( krvavice, pečenice, kislo zelje…). Predvidoma bomo hodili od  9.- 12.ure, odvisno od obiska Roviškovca!

 

Od planinskega doma bomo pot nadaljevali okrog cerkve proti zahodu do vasi Vače (ŽIG-BKP), kjer je bila odkrita zgodovinska vaška situla. Dober kilometer severozahodno od vasi se nahaja GEOSS (geometrijsko središče Slovenije). Od koče do Vač - 525m n.v. gre pot v glavnem navzdol. Čaka nas 1.5ure lahke turistične hoje mimo malih zaselkov. V vasi nas bo čakal avtobus, obrnjen proti Lenartu.

Vaš vodnik: Franc Meke

                  PD Lenart
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lenart!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.