Logo MojaObčina.si

Lenart

DANES
23°C
15°C
JUTRI
22°C
15°C
Deli
3015

Prvi šolski dan

V Občini Lenart smo ponosni na 98 prvošolcev, od tega jih 73 obiskuje Osnovno šolo Lenart in 25 Osnovno šolo Voličina. Tako kot v preteklih letih smo smo tudi letos za vse prvošolce sklenili in plačali nezgodno zavarovanje. Za varno pot v šolo pa smo izvedli naslednje aktivnosti, in sicer:

- uredili prometno signalizacio in obnovo talnih označb na varni poti v šolo v mestu in še posebej pred  šolami in vrtcem, 
- razdelili prometno preventivni material  šolam (100 kom knjižice Prvi koraki v svetu prometa, 100 balonov »varna pot v šolo«, 25 kom večjih in manjših plakatov šolska pot. Gradivo zagotovila: Javna agencija Republike Slovenija za varnost prometa Sektor za preventivo in vzgojo v cestnem prometu,
- organizirali prostovoljce za varovanje otrok na poti v šolo. Pomoč nam je ponudilo in zagotovilo AMD Lenart. Aktivno je sodelovalo 5 članov z izkušnjami v prometu. (Milutin STEVANOVIĆ, Miroslav ŠKAMLEC, Anton ŠMID, Danilo PERKO in Bruno PUKL),
- kot vsako leto do sedaj na varni šolski poti izvajajo svoje naloge tudi redarji in policija.

Ob začetku šolskega leta vsem šolarjem želimo prijeten, varen in uspešen začetek novega šolskega leta, da okrepijo vedeželjnost, sklenejo nova prijateljstva in osvojijo nova znanja, ki vam bodo ostala za vedno, z njimi pa se vam bodo odpirala nova obzorja. Prvošolčkom, ki so letos prvič stopili v hram učenosti, želimo prijeten uvod v novo poglavje njihovega življenja.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi