Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na vzhodu sprva še precej jasno, drugod bo spremenljivo oblačno. Krajevne padavine, deloma nevihte se bodo krepile in postopno širile proti vzhodu. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
19°C | 28°C
petek, 30.06.2017
15°C | 28°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 26°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 24°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 12h
Danes popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo ob nevihtah krajevna neurja predvsem z nalivi in močnejšimi sunki vetra.
18°C
30°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

100 ljudi 100 čudi


OSNOVNA ŠOLA, PROSTOVOLJSTVO

| |
15.02.2012      17:38
A A

100 ljudi 100 čudiUtrinek iz delavnice Medkulturne kompetence
Utrinek iz delavnice Medkulturne kompetence
Deli:

Društvo prijateljev mladine Slovenske gorice se je vključilo v  mednarodni projekt Otroci in mladi ne priznajo meja / Djeca i mladi ne priznaju granice, kjer so vključeni Savez Naša djeca iz Zagreba, Društvo Naša djeca iz Varaždina, Zveza prijateljev mladine Slovenije in ZPM Maribor. Gre za mednarodni čezmejni projekt, sofinaciran z viri EU.

 

Prva aktivnost v okviru projekta Otroci in mladi ne priznajo meja je Kampanja 100 ljudi 100 čudi. Skozi ta projekt bomo krepili medkulturni dialog med mladimi v lokalnem okolju.

 

Za ta namen sta se dve mentorici DPM Slovenske gorice udeležili dvo-dnevnega usposabljanja za mentorje 100 ljudi 100 čudi iz Slovenije in Hrvaške v Mariboru (28. – 29. 10. 2011). Izobraževanje je bilo sestavljeno iz predavanja dr. Jerneja Mlekuža (dr. Burek) na temo Kultura in medkulturni dialog, delavnice dr. Kristine Toplak na temo Medkulturne kompetence in delavnice Ponosno različni Nine Babič. Izobraževanje je koordinirala Tadeja Dobaj iz ZPM Maribor.

 

Pripravili bomo likovne, ustvarjalne, delavnice socialnih veščin in še kaj, na katerih se bodo mladi seznanjali z medkulturnimi razlikami in podobnostmi, razmišljali o pomenu različnosti v lokalnem okolju in družbi na sploh. Spregovorili bomo o stereotipih in predsodkih, ki ponavadi nastajajo zaradi neosveščenosti in pomanjkanja informacij oz. strahu pred neznanim.

 

Delavnice bomo izvedli v marcu na treh lokacijah in sicer v prostorih DPM Slovenske gorice v Lenartu, v OŠ Cerkvenjak in v OŠ Sveta Trojica. Vključeni bodo učenci osmih in devetih razredov.

 

Na ta način želimo  mladim približati razumevanje in spoštovanje razlik in podobnosti tudi med vrstniki v njihovem ožjem okolju, saj se družbena strpnost in toleranca do sočloveka  začne v vsakdanjem življenju in je odgovornost vsakega posameznika.

 

Nika Arnuš in Andreja Štancer
Povezave:Facebook
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lenart!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.