Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.07.2018

pretežno oblačno
Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nastajale bodo krajevne nevihte, ki se bodo nadaljevale tudi v noč. Nekatere bodo lahko tudi močnejše. Najvišje dnevne temperature bodo od 27 do 31, v severozahodni Sloveniji okoli 25 °C.
18°C | 29°C
nedelja, 20.07.2018
14°C | 30°C
ponedeljek, 22.07.2018
17°C | 26°C
torek, 23.07.2018
18°C | 27°C
sreda, 24.07.2018
17°C | 28°C
Opozorila
Sobota, 21.7.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
29°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

ZLATOPOROČNO SLAVJE MIHAELA IN ANGELE PŠAJD ......


OBVESTILA

| |
26.01.2017      12:57
A A

ZLATOPOROČNO SLAVJE MIHAELA IN ANGELE PŠAJD IZ SPODNJIH ŽERJAVCDeli:
V soboto 14. januarja 2017, sta v krogu domačih in prijateljev praznovala 50 let zakonskega življenja Mihael in Angela Pšajd iz Spodnjih Žerjavc.

Mihael Pšajd, se je rodil 6.9.1945 v Spodnjih Žerjavcih 23. Otroštvo je preživljal s sestro in bratoma na manjši kmetiji. Po končani osnovni šoli je nekaj časa delal pri okoliških kmetih, nato se je zaposlil v Mariborski livarni. Potem je šel za 18 mesecev v Novi Sad na služenje vojaške obveznosti. Po vrnitvi je dobil službo na pošti v Lenartu, kjer je delal kot pismonoša. Kasneje si je poiskal delo v tovarni Klemos v Lenartu, kjer se je priučil za ključavničarja, ko pa je podjetje šlo v stečaj, si je zaposlitev poiskal v podjetju I.B.S.. Leta 2003 se je upokojil.
Angela Pšajd, rojena Hausvald, se je rodila 10.12.1949 v Spodnjih Žerjavcih 21. Imela je dve polsestri. Otroštvo je preživljala na manjši kmetiji. Že v osnovni šoli je morala prevzeti gospodinjska dela in pomagat očetu pri ostalih delih na kmetiji, saj je mama zbolela za rakom in leta 1964 umrla.

Z Mihaelom sta se spoznala v domačem kraju, saj sta bila skoraj soseda. Poročila sta se 14.1.1967 civilno in 22.1.1967 še cerkveno v cerkvi Sv.Lenarta. Po poroki sta nekaj časa živela na moževi domačiji. Potem sta šla za vajncarja, kot se je reklo v Šenekarjev vrh.

Rodilo se jima je pet otrok, dve hčerki in trije sinovi. Kasneje sta si na Angelini domačiji, zraven očeta in mačehe, dogradila del hiše, kjer sta si ustvarila dom. Vsi skupaj so delali na kmetiji. Tudi otroci so pomagali pri raznih opravilih, saj se je večina delalo ročno.

Življenje jima lepša še pet vnukov, pet vnukinj in en pravnuk, ki skrbijo, da babici in dedku nikoli ni dolgčas, posebej je pestro ob koncu tedna, ko gredo mlajši zelo radi z dedijem v hlev, gledat in krmit živali.
Družina Pšajd je povezana, v bližini živijo vsi otroci z družinami, tako se pogosto srečujejo in tudi priskočijo na pomoč staršema, če kaj potrebujeta.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lenart!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!