Logo MojaObčina.si

Lenart

DANES
33°C
18°C
JUTRI
32°C
18°C

Umetnost rizlinga & gibanice

V Lenartu v Centru slovenskih goric bo v soboto, 14. marca, potekala prireditev Umetnost rizlinga & gibanice, ki ga organizira Društvo vinogradnikov Lenart skupaj z Društvom kmečkih žena in deklet, Vinsko turistično cesto VTC 13, Občino Lenart, Kmetijsko gozdarskim zavodom Ptuj in Razvojno agencijo Slovenskih goric. Na prireditvi bodo lahko obiskovalci ob vrhunskih renskih in laških rizlingih različnih vinorodnih okolišev svoje čute razvajali tudi z umetnostjo, saj bodo na prireditvi sodelovali pesnici Sara Kager iz Gonje Radgone in Petra Bauman iz Maribora ter pesnik in pisatelj dr. Matej Mertik iz Prlekije. Kot glasbeni gostje bodo nastopili vokalna skupina IL DIVJI in pianist Jakob Ivačič.

Razpisali so tudi fotografski natečaj s katerim želijo dogodku dodati kulturno noto in skozi objektiv fotoaparata predstaviti vinogradništvo in vinarstvo. Na natečaj se je odzvalo trideset fotografov, ki so poslali 110 fotografij. Žirija v sestavi predsednik Ivo Borko in člana Sandi Kolarič ter Maja Šivec so odločili da prva nagrada pripada Dušanu Gorastu Mišku iz Šempetra pri Gorici, drugo Bogdanu Čoku iz Divače in tretje Andreji Ravnak iz Celja. Posebno nagrado predsednika žirije prejme Leon Gobec iz Maribora. Komisija je izbrala tudi 14 fotografij, ki bodo ob nagrajenih razstavljene na razstavi v Avli Jožeta Hudalesa v občinski avli Občine Lenart. Otvoritev razstave bo v petek, 6. marca, ob 18. uri.  Vabljeni!

Več o dogodku na www.rizling.si ...

 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi