Logo MojaObčina.si

Laško

DANES
20°C
14°C
JUTRI
24°C
10°C
Deli

Dan Laščanov je za nami

Vsakoletni dogodek na dan pred začetkom Pivo in cvetja je Dan Laščanov.

Zgodil se je tudi letos, ko se je na občinskem dvorišču zbralo veliko število starih in maldih Laščanov, ki so tako ali drugače obujali spomine na daljno in bližnjo preteklost. Rdeča nit prireditve je bila povezovanje ter zavedanje, da morajo Laščani in Laščanke pozabiti na stare zamere in živeti naprej z veseljem v srcu.Navzoče je nagovoril župan občine Laško Franc Zdolšek, ki je prav tako poudaril pomen povezovanja med ljudmi: "Živimo v majhnem in čudovitem mestu, kjer se vsak dan srečujemo. Lepo je, ko vas vidim v tolikšnem številu zbrane tudi tukaj na še enem Dnevu Laščanov. Pogovori in druženja nas bodo pripeljali do skupnih ciljev, vmes pa bodimo složni in se trudimo vsi za skupno dobro," je med drugim dejal župan. Obiskovalce je pozdravila tudi vršilka dolžnosti direktorice STIK-a Tina Belej, ki je vsem skupaj zaželela lep večer in jih povabila na festival Pivo in cvetje.Na odru so tradicionlano izvedli tudi zabijanje soda iz katerega priteče pivo, to so storili župan, Laški pivovar in Tina Belej, ki so tudi prvi nazdravili. Nato sta se odprli tudi Knjigi Laščanov, kamor se vsako leto vpišejo obiskvalci prireditve in nato prejemjo pivo Laščan, ki je posebej polnjen za ravno za Dan Laščanov.V programu so nastopili Laška pihalna godba z mažoretami in Bobnarsko skupino, Sara in Saška ter na koncu še Big Band Laško, Barbara Penič pa je z voditeljico Špelo Juhart pripovedovala laške anekdote. 

Dobili smo tudi Kralja in Kraljico Pivo in cvetja, ki sta morala za osvojitev krone v pivo naciljati žogice za namizni tenis.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi